Jump to content

który lepszy? Atman AT-203 czy Resun B-2000 ??

Neosternik
 Share

Recommended Posts

Neosternik

Witajcie

Akwarium to 120x50x45 wybór padł na te dwa sprzety ponieważ oba sa tej samej wydajnośći,pobieraja taka sama ilość prądu,z tym tylko wyjątkiem że Atman jest o 12zl droższy.

Proszę powiedzcie mi jak wygląda sprawa gąbki,czy do któregoś z nich są one dodawane?Co ewentualnie wybralibyście i dlaczego.

Pozdrawiam

Perez666

Do atmana na bank musisz gąbkę dokupić,do resuna_nie wiem.Bierz Atmana,sprawdzany i polecany wielokrotnie.

Neosternik

A czy taka wydajnosc pomp po 2000l/h nie jest przesada przy akwarium takiej wielkosci??Może wziac tak do 1500l/h??Jaka gąbka do nich pasuje,i gdzie ją dostane?

Perez666

Moc pompy zawsze można przytłumić,gdyby okazało się że jest za mocna.Gąbki musisz dobrać sobie sam,jedni używają gęstych,inni gąbek nr.4 nr.5 Atmana a jeszcze inni do oczek wodnych(tych nie polecam,dziurawe jak ser szwajcarski).BTW wszystko było na forum tylko się szukać pewnie nie chce...

slawek gorol

Ja z kolei mialem resuna i bylem z niego zadowolony. Ladnie dmuchal, byl bezszelestny. Gabke zaloz najlepiej gesta, a gwarantuje , ze filtr nie zrobi ci pralki :D

ŁUKASZ SZIN

JA osobiście używam ATMANA i jestem z niego zadowolony. Jak bym zakładał kolejny zbiornik to bym też go kupił. Nie żałuj kasy na głowicę bo potem możesz tylko na tym stracić, wiem coś o tym :wink:

Neosternik

Różnica w cenie niewielka dlatego ciekaw byłem który według was jest lepszy,no i czy warto dopłacic do Atmana.

Wiem,ze aby cieszyć sie jego cicha praca trzeba sie nakombinować,a co do resuna to nie slyszałem aby ktoś pisał ze pracuje głośno.

• 2 weeks later...
Grosheck

Witam,

poszukuje filtra wewn mechanicznego do 450 litrowego malawi.

wybor padl na atmana, z tym, ze wybor jest nieco bardziej skomplikowany...

osobiscie uważam, ze w srodku tych dwoch modeli siedzi ten sam silniczek, wiec maja identyczna wydajnosc, i bardzo zblizony poziom mocy / hałasu...

to co je różni to przede wszystkim wymiary!!

Zauważcie, że pompa cyrkulacyjna z dodatkowym filtrem gąbkowym jest bardzo duża... filtr jest wysoki ale w miary mały w podstawie...

Atman AT-203 głowica cyrkulacyjna - Moc:30 W - Cena 66 PLN

c170cd5bfb8d6dd025ac626bafec37f7.jpg

ATMAN AT-104 - Moc: 38 W - Cena 100 PLN

atman-at-104-do-akwarium_691.jpg

w necie jest bardzo mało na ten temat, a bezposrednich porownań brak...

drugim powaznym problemem jest to, ze nie moge nigdzie znaleźć do kupna ATMAN

Perez666

Bierz głowicę,do tego gąbka i zestaw gotowy.Głowicę masz tu za 50zeta+koszty przesyłki http://allegro.onet.pl/item1089824772_pompa_turbinowa_at_203_2000l_h_32w_2_0m_gratis.html

Różnica jest taka,że gąbka będzie zbierała syf całą powierzchnią a gąbeczki w koszyczku tylko od dołu.Po drugie- przy filtrach z koszyczkiem zazwyczaj trzeba wyciągać do czyszczenia cały filtr(nie każdy),a gąbkę z głowicy łatwo odpinasz ładujesz do reklamówki i wsio.Po trzecie- do głowicy możesz podpiąć wszelakiej maści gąbki(gęste,średnie,grube oczka).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Bastian
      Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
    • pulpet
      Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
    • Bartek_De
      @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
    • Bastian
      Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
    • S_owa
      Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
    • Vrzechu
      @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
    • S_owa
      Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
    • Vrzechu
      @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
    • KapitanCzysty
      Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione 😉 . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. 😄 Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz?  Całokształt bardzo mi się podoba.
    • Vrzechu
      Wygląda pięknie  Dopiero co zakładałem swój zbiornik a po przeczytaniu kilku postów tutaj, już tęsknie za zakładaniem nowego baniaka  Powodzenia na dalszym etapie  
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.