Skocz do zawartości

330 l (podstawa 110 x 54) kandydaci na obsadę - poradzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie dojrzewa mój zbiornik: 330l - wymiary podstawy 110cm x 54cm a wysokość zalania ;-) 57cm. Wewnątrz głazy z małymi jaskiniami.

Zastanawiam się nad dwoma opcjami obsady - zależy mi oczywiście na tym żeby ta obsada sprawiała jak najmniej problemów... ale także żeby kolorystyka była fajna (zrównoważone proporcje między żółtym i niebieskim).

Co poradzicie - chodzi o skład i liczebność? (Z góry dzięki !)

Oto pomysły (w zasadzie różnią się pierwszą pozycją i liczebnościami):


OPCJA A:

Pseudotropheus saoulosi - (agresywny, roślinożer) - 1 samiec, 4 samice

Melanochromis cyaneorhabdosc "Maingano" (śr. agresywny., wszystkożer) - 2 samce, 5 samic

Labidochromis Caeruleus (śr. agresywny, wszystkożer) - 2 samce, 5 samic


OPCJA B:

Cynotilapia afra (śr. agresywny, mięsożer) - 2 samce, 4 samice,

Melanochromis cyaneorhabdosc "Maingano" (śr. agresywny., wszystkożer) - 2 samce, 4 samice,

Labidochromis Caeruleus (śr. agresywny, wszystkożer) - 2 samce, 4 samice


EDIT - nowa opcja (ciągle czytam ...)

OPCJA C:

Maylandia estherae red blue (śr. agresywna, roślinożer), 1 samiec, 4 samice

Melanochromis cyaneorhabdosc "Maingano" (śr. agresywny., wszystkożer) - 2 samce, 4 samice,

Labidochromis Caeruleus (śr. agresywny, wszystkożer) - 2 samce, 4 samice



Jeszcze raz z góry dzięki

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie dojrzewa mój zbiornik: 330l - wymiary podstawy 110cm x 54cm a wysokość zalania ;-) 57cm. Wewnątrz głazy z małymi jaskiniami.

Zastanawiam się nad dwoma opcjami obsady - zależy mi oczywiście na tym żeby ta obsada sprawiała jak najmniej problemów... ale także żeby kolorystyka była fajna (zrównoważone proporcje między żółtym i niebieskim).

Co poradzicie - chodzi o skład i liczebność? (Z góry dzięki !)

Oto pomysły (w zasadzie różnią się pierwszą pozycją i liczebnościami):


OPCJA A:

Pseudotropheus saoulosi - (agresywny, roślinożer) - 1 samiec, 4 samice

Melanochromis cyaneorhabdosc "Maingano" (śr. agresywny., wszystkożer) - 2 samce, 5 samic

Labidochromis Caeruleus (śr. agresywny, wszystkożer) - 2 samce, 5 samic


OPCJA B:

Cynotilapia afra (śr. agresywny, mięsożer) - 2 samce, 4 samice,

Melanochromis cyaneorhabdosc "Maingano" (śr. agresywny., wszystkożer) - 2 samce, 4 samice,

Labidochromis Caeruleus (śr. agresywny, wszystkożer) - 2 samce, 4 samice


EDIT - nowa opcja (ciągle czytam ...)

OPCJA C:

Maylandia estherae red blue (śr. agresywna, roślinożer), 1 samiec, 4 samice

Melanochromis cyaneorhabdosc "Maingano" (śr. agresywny., wszystkożer) - 2 samce, 4 samice,

Labidochromis Caeruleus (śr. agresywny, wszystkożer) - 2 samce, 4 samice



Jeszcze raz z góry dzięki

Pozdrawiam !



No saulosi agresywny??/

Co ty nie powiesz.

Jeden z najłagodniejszych on jest.

Można go od 112l.


W 303l w obsadzie 3 gatunkowe sprawdzą się wszystkie trzy opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ja bym zwrócił uwagę na liczbę ryb.18-19 szt. w takim baniaku to imo zdecydowanie za dużo.Jeśli chcesz układy 2+4 to tylko daw gatunki.Obsada A-yellowy żółte,samice saulosi żółte więc bardzo dużo żółci tu mamy.Z tych gatunków które wymieniłeś stawiałbym na saulosi+maingano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to redy rosną za duże na 110 cm. Co do ilości samców to w tym akwa może się udać z saulosi, z tym że pewnie tylko jeden się ładnie wybarwi :(. Yelow'ek niby spokojny ale u mnie każdy dodatkowy samiec był gnębiony na maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Wielkie dzięki za dotychczasowe uwagi i wskazówki.

Wygląda na to, że nie ma co kombinować i trzeba wybrać stały element wszystkich opcji:

- Melanochromis cyaneorhabdosc "Maingano" (śr. agresywny., wszystkożer) - 2 samce, 5 samic

- Labidochromis Caeruleus (śr. agresywny, wszystkożer) - 2 samce, 5 samic

Proszę jeszcze o komentarz na temat:

1) liczebności

2) 'poziomu zagospodarowania' wyższych partii akwarium (ma 57 cm 'zalania') - czy coś będzie się działo w toni?

3) ew. poziomu trudności chowu tychże gatunków


Jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yellow rośnie dość duży bo do 13cm a twoje akwa ma tylko 110cm więc bym się zastanowił.Pomyśl jak on będzie się prezentował gdy on dorośnie?No i jego dieta w zdecydowanej większości składa się z mięska.Poziom agresji-łagodny(kolejna nieścisłość w twoim opisie)Trudność w hodowli w skali 1-5 to 1.Na + to to,że masz dość "ładną"szer.akwa -54cm.(czy będziesz miał tło strukturalne?).Ja jednak stawiałbym na maingano + saulosi gdzie saulosi(samice)są żółte więc idealnie zastąpią zapotrzebowanie na ten kolor w zamian za yellow.Co do liczebności to ok.12-14szt.,bo litraż robi ci wysokość akwa.Poziom trudności hodowli to 2 w obu przypadkach(saulosi,maingano).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię! Rzeczywiście saulosi + maingano będą chyba ładne ze sobą współgrały ...

Jeszcze pytanie - czy w tzw. toni (ponad dnem) będzie coś się działo? Czy te gatunki pozostają przy dnie czy też 'zwiedzają' całą wysokość zbiornika? (w akwa nie ma tła strukturalnego są skałki jest dwustronne).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.