Skocz do zawartości

Komputerowy monitoring akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

1) zdalne zarzadzanie. Do tego jest ssh - w windowsie jest program o nazwie putty - czyli zdalna konsola.

putty-session.gif

ALE jak raz to ustawisz nie masz zupelnie potrzeby sie na niego logowac. Ja od instalacji aby cos zmienic przestawic czy cokolwiek podobnego nie logowalem sie ani razu (przeszlo miesiac juz).

Samym aqua monitorem zarzadzasz i ustawiasz wszystko przez przegladarke.

jesli chcialbys zainstalowac vnc to nie ma problemu ale na komputerze byc musial uruchomic normalny pulpit graficzny - no bo inaczej do czego sie laczyc? :)


2)zakupy. wszystko przeciez musisz kupic wysylkowo. a spora czesc na miejscu. jesli chodzi zas o kupno kompa to w UK sprzet firmy via itp ustrojstwa nisko pradozerne mozesz kupic zncznie latwiej niz u nas.


3) pobor mocy. wszystko zalezy od tego co kupisz i do czego to uzywasz. dlatego ja mocno sugeruje energo-oszczedne platformy. atomy to takie minimum w mojej opinii.

sprawa moze sie okazac znacznie bardziej oplacalna jesli na takim komputerze bedziesz mial uruchomione cos jeszcze. Ja od paru dni trzymam tam wszystkie pliki dla calego domu i udstepniam je po sieci.

Albo skumaj takie cos:

http://www.globalscaletechnologies.com/t-guruplugdetails.aspx

Normalnie zastanawiam sie czy nie zamowic!


Dalej musisz pamietac ze to ile watow jest napisane na urzadzeniu nie oznacza automatycznie ze ono tyle pobiera. Szczegolnie na desktopach. to tylko informacja ile MAKSYMALNIE zasilacz jest wstanie DAC mocy lub ile maksymalnie pobiera. normalmanie zużywasz znacznie mniej.

DLatego ja sobie kupilem prosty watomierz elektorniczny za niespelna 30zł http://allegro.pl/search.php?string=watomierz

aby okreslic ile to wszystko bierze pradu.



Aha i jeszcze jedno. nikt nie powiedzial ze tym komputerem nie mozesz nadzorowac nawet 20 baniakow rownoczesnie.

Koszt rozbudowy o kolejny czujnik temperatury to jakies 5zł.

natomiast kolejne 8 wlacznikow to 100zł


i szczerze nie widze jakiegos limitu ile mozna bylo by podlaczyc takich urzadzen na raz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo wykorzystam do tego celu starego Laptopa Acer'a Aspire 3693 (1,73GHz, 1GB RAM'u, dysk 80GB więc styka)


Co do samego programu to jeszcze dwa pytanka

1. Czy te obrazy akwa które widać na filmiku to też są jakoś połączone z programem - tzn czy można je do niego "podpiąć" i podglądać akwa na kompie?

2. Napisałeś że z programem łączysz sie przez przeglądarkę - czy możesz to robić skąd chcesz czy tylko po sieci domowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo wykorzystam do tego celu starego Laptopa Acer'a Aspire 3693 (1,73GHz, 1GB RAM'u, dysk 80GB więc styka)


Co do samego programu to jeszcze dwa pytanka

1. Czy te obrazy akwa które widać na filmiku to też są jakoś połączone z programem - tzn czy można je do niego "podpiąć" i podglądać akwa na kompie?



Jesli podepniesz kamerke do kompa to nie widze problemu. mozna bylo by sie nawet pokusic o wklejenie obrazu w kod aqua monitora.

w moim przypadku byc to osobny program obslugujacy kamera w lapku - obraz byl dla celow pogladowych aby pokazac ze to dziala. :)


2. Napisałeś że z programem łączysz sie przez przeglądarkę - czy możesz to robić skąd chcesz czy tylko po sieci domowej?

Jesli masz na tym kompie publika lub przekierujesz port na ruterze to mozna z dowolnego miejsca. w innym przypadku tylko lokalnie.

Wynika to jednak nie z jakiegos ograniczenia softu czy systemu ale ze standardowych zasad rzadzacych adresacjami sieci (protokolem tcp/ip).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytania o kamerke I dostep wziely sie stad ze jak wyjezdzam na kilka dni I chata pusta to stawiam laptopa przed baniakiem I dzwonie na Skype'a.

Odbiera mi automatycznie z kamerka I widze co sie w akwa dzieje :-)


Jezeli jest taka mozliwosc to fajna sprawa - ale to na potem, narazie sprzet kompletuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bajer z linuksem jest taki ze malo rzeczy sie tutaj nie da zrobic. Programy latwo lacza sie ze soba jak klocki. :)

Problem pojawic sie moze tylko jeden w przypadku kiedy nie ma sterownikow dla jakiegos sprzetu. Ale takich przypadkow jest coraz mniej i mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawic sie moze tylko jeden w przypadku kiedy nie ma sterownikow dla jakiegos sprzetu. Ale takich przypadkow jest coraz mniej i mniej.

:D

Kocham ten tekst powtarzany od lat,a sterowników i programów jest tyle ile jest, a producenci w kolejce czekają żeby do linuxa trzaskać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się właśnie przerzuciłem na Ubuntu 10.04 z Visty i powiem, ze jestem naprawdę zaskoczony na plus, znalazłem wszystkie odpowiedniki programów (których używam) spod windy, lub ich wersje na linux'a. Wszystko działa w laptopie hp dv6000 bez dodatkowej samodzielnej instalacji ani jednego sterownika. Jeden jedyny problem to po zainstalowaniu sterownika od nvidi(mimo pięknie działającej grafiki bez niego) przy włączaniu z uruchomionym splashem plymouth, wywalał błąd i uruchamiał się w trybie niskiej rozdzielczości, jednak po odinstalowaniu sterów nvidi lub po wyłączeniu uspalsha wszystko pięknie działa. Wentylator włącza się w lapku sporadycznie, gdzie przy viscie praktycznie nie gasł do tego śmigała pod lapem jeszcze taka chłodzącą podkładką, teraz o tym zapomniałem. Ale wracając do tematu Sir_Yaro, kawal naprawdę świetnej roboty, jak już będę miał szkło to na pewno wypróbuje Twoje cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.