Skocz do zawartości

Testy na dojrzałym akwarium:(


Neosternik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam stare dojrzałe akwarium w którym pływają neony,bocje siatkowane,mieczyki i molinezje,filtr tetra EX600,zwykle akwarium,ale od kilku dni pracuje nowe akwa malawi,na którym robie testy Ph,No2,No3 zoolteka bo tylko takie mialem dostepne na miejscu w sklepie.

W nowym akwa dodalem podczas uruchomienia AquaSafe Tetry i nastepnego dnia wykonałem testy.


13.5.2010 Nowe akwa: woda lekko mętna


Ph -7.0

No2-0,0

No3-20,0

15.5.2010 woda czysta


Ph -7.0

No2-0,0

No3-80,0 :shock:

Do tego z ciekawości sprawdziłem wode ze starego zbiornika i:


Ph -7,0

No2-0,0

No3-130 :shock:

Sprawdziłem również kranówke i:


Ph -7.0

No2-0,0

No3-40,0

W wielu miejscach czytałem że do nowego zbiornika warto dawac wode ze starego ale gdybym ja tak zrobił to mialbym wyższe No3 a raczej to nie jest dobrze.

Dlaczego tak jest że stary zbiornik ma tak duże No3??

Jaka powinna być dobra woda dla pyszczaków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności wywale tego zoolteka na No3 i kupie JBL bo może tak byc jak piszecie ze jesli test przekłamuje,to i może dlatego "kranówka" ma takie wysokie No3.

Co do zbiornika malawi to zostal uruchomiony kilka dni temu,i jak narazie pieknie zniknęlo zmetnienie wody.

A co jest przyczyna ze tak duze No3 jest w starym zbiorniku?czy możliwe że przez odchody ryb i nie zjedzone pokarmy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azotany są końcowym produktem cyklu azotowego i ich stężenie w zbiorniku cały czas wzrasta. Można je usuwać na kilka sposobów:regularne podmiany wody, hydroponika, denitryfikator, żywice jonowymienne. Oczywiście nie przekarmianie ryb, usuwanie zalegających resztek pokarmu, usuwanie gnijących pędów roślin, odmulanie dna i regularne podmiany wody, czyli ogólnie mówiąc dbanie o odpowiednią "higienę" w zbiorniku, powoduje dużo mniejszy wzrost NO3. W zapuszczonych zbiornikach te stężenia bywają wysokie co oczywiście odbija się na zdrowiu i kondycji ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy zooleka nie przekłamują tylko często na rynku są te testy przeterminowane i wtedy nadają się do kosza, jak każde inne :) Sprawdź na pudełku datę ważności, jak minęła to wywal, jak nie to nie wywalaj, ale na wszelki wypadek kup JBL i zmierz. I wtedy koniecznie zdaj tu relację, jakie były wyniki. Będziemy albo i nie mieli potwierdzenia, że zoolek nieprzeterminowany przekłamuje.

Tak czy owak coś jest nie tak z tymi parametrami, że w kranie tak dużo w połączeniu z tym, że w nowym akwa co nic nie pływa NO3 tak skoczyło, no i jeszcze NO3 - 130 w akwa z podmianami wody. Coś tu śmierdzi.

Na pewno robisz te testy zgodnie z instrukcją? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie bez bicia i bije w piers...nie podmieniałem co tydzien wody w starym akwa:(i na dnie było pełno odchodów i resztek jedzenia...wczoraj zmieniłem cale podloze w akwa i zmieniłem wode pół na pół,nie czysciłem filtra zeby zostały bakterie,jutro zmierze wode w starym akwa.Sprawdze date waznosci testow i napewno robie je zgodnie z instrukcja.

troche mi wstyd za stare akwa:(ale pokornie obiecuje poprawe i nie dopuszcze juz do takiego No3:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.