Skocz do zawartości

Jaki skład do 200 l-Aulonocara baenschi ?


Rekomendowane odpowiedzi

to zmien akwa na minimum 450 l !.

Według was można trzymać te aulonki w 200l


Aulonocara baenschi Übergangszone Limnivore Non-Mbuna 9 cm ab 200 l


Spójrz tu masz spis : http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=15&t=6481&p=81471&hilit=non+mbuna#p81471




Nie was tylko Malawi Guru zagranicznej Strony co nie koniecznie jest prawda dlatego zrezygnowalem z Nonmbuny dla Mbuny a mam akwa ktoro według wiekszosci spokojnie by sie nadawalo według mnie nie . poprostu ryby te rosna zaduze i potrzebuja przestrzeni . . btw np w rosji w wienzieniach w celach 2x2 metra siedzi nieraz 14-15 gosci i tez zyja troszke zły przykład ale wiadomo oco chodzi ,zalezy z jakiego powodu chcesz miec akwa jestes miłosnikiem przyrody ryb pasjonatem , niekoniecznie ryb z Malawi itd.itd.itp ,czy bo jest to taka moda bo ladnie wygłada bo rybka ma ładne kolory .niewazne czy masz 15 lat 33 czy 50 do wszystkieg trzeba dorosnac i sie uczyc nawet i na bledach i wyciagac wnioski rybki o ktorych mowisz napewna beda zyły w tym akwa 200 l ale beda sie meczyc i niebedziesz mogl w pelni podziwiac ich piekna wmiare naturalnego zachowania ITD,ITD,ITP, dlatego mojim zdaniem to akwa to bład(rozmiar lub obsada) wielu z nas stawiajac baniaki robilo byle jak najszybciej byle postawic byle,zalac byle wpuscic rybki sam tak mialem .i załuje bo niemogłem wpelni podziwiac mojich rybek .to przez rozmiary akwa to przez obsade .,niemowiac o straconej kasie na smieszny zestaw akwariowy .lepiej wymyslec cos samemu i miec ztego frajde ....mogłbym tak dalej ale poco itak zrobisz po swojemu . takze lepiej posluchac starszych stazem (akwarystycznym ) niemowie tu o sobie Bo ja jestem totalnym lajikiem .......... Sie UCZE............ Cheers -live long and prosper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak:macie racje że do 200 litrowego baniaka nie wiele można dodać ale piszecie tak jakby w 200 l mogłyby pływać tylko gubiki bo jak myśle Aulonocary baenschi 3 samice +1 samiec czyli 4 szt rosną do 9 cm,10 cm tak więc nie widze problemu z wielkością akwarium aż tyle myśle nie potrzebują miejsca.Jakby dodać do nich np Aulonocara jacobfreibergi 4 szt. myślicie że aż taki byłby problem z miejscem? Cenie sobie krytykę bo zawsze trzeba cos z tej krytyki wyłapać cos dla siebie. Też bym chciał mieć 400 l albo wiecej ale nie zawsze można się rozwinoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę tak:

zastanawiałeś się nad mbuną?Jakoś nie widzi mi się 1 samiec aulony i 3 szare samiczki.IMHO będzie nudno.Spróbowałbym z większym haremem saulosi bądź demasoni(chociaż demasoni jest trudniejsza w hodowli zwłaszcza dla początkujących).

BTW gupiki ,nie gubiki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak:macie racje że do 200 litrowego baniaka nie wiele można dodać ale piszecie tak jakby w 200 l mogłyby pływać tylko gubiki bo jak myśle Aulonocary baenschi 3 samice +1 samiec czyli 4 szt rosną do 9 cm,10 cm tak więc nie widze problemu z wielkością akwarium aż tyle myśle nie potrzebują miejsca.Jakby dodać do nich np Aulonocara jacobfreibergi 4 szt. myślicie że aż taki byłby problem z miejscem? Cenie sobie krytykę bo zawsze trzeba cos z tej krytyki wyłapać cos dla siebie. Też bym chciał mieć 400 l albo wiecej ale nie zawsze można się rozwinoć

9-10cm to one będą miały, ale po roku, maks 1,5 w dobrych warunkach. Niestety ale aulony rosną dużo większe i 200l wystarczy im jedynie w pierwszej fazie rozwoju, jak tylko samce zaczną się wybarwiać trzeba je przenieść do większego akwarium. Jacobfreibergi w 200l to już zupełne nieporozumienie, bo ten gatunek bez problemu osiągnie 16-17cm, a czasem znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu idiotycznie wstawiasz takie artykuły i posługujesz się nimi?

Żeby innym zrobić na złość czy co???!

Według ciebie ta ryba rośnie do 9cm i min. to 200l.

Tak sam powiedziałeś np. tu : http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=15&t=6481&p=81471&hilit=non+mbuna#p81471



wstawiłem to dlatego ,ze o nonmbunie w necie jest bardzo mało informacji nawet nasze km to 90% Mbuna chcialem wtedy zeby ktos z ludzi chodujacych non mbune pomugł mi w obsadzie mojego nowego akwa, jak napisałem puzniej to co jest w necie niekoniecznie jest prawda , po zasiegnieciu informaci i wyciagnieciu wnioskow z pierwszego akwa i radach ludzi chodujacych nonmbune wrucilem do planowania zbiornika pod mbune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.