Jump to content

Filtr narurowy - instalacja


lkostekl
 Share

Recommended Posts

lkostekl

Panowie i Panie :) prosze o pomoc w odpowiedniej instalacji filtra narurowego, dokładnie chodzi mi o zaistalowanie dwóch korpousów wraz z pompą Grudfosa 24-60 tylko powiem szczerze że co post to inna myśl techniczna z zamontowaniem tego wszystkiego.


1. Ponoć instalacja równoległa jest lepsza od szeregowej?

2. Czy możecie mi pomóc z kolejności instalacji pompy i tych korpusów?

3. Pierwsza powinna być pompa a później korpusy czy może lepiej by było wrzucić pompę pomiędzy korpusy?

4. Czy zawory odcinające przepływ powinny być przy wlocie i wylocie wody do korpusów czy gdzieś jeszcze?


Rezugnuję z mechanika w akwa i nie chciałbym spartolić narurowca.

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Korpus(100mikronów)-pompa-korpus(50mikro),zawory na wlocie i wylocie korpusów w sumie 4,kranik do spuszczenia wody za drugim korpusem.Tak to u mnie działa i 100% zadowolenie :D

Link to comment
Share on other sites

lkostekl

a na jakiej wielkości przewody ile cali mają być te korpusy bo z tego co widzę to są 3 rodzaje (0,5, 3/4 i 1calowe)?

Link to comment
Share on other sites

kunta
Korpus(100mikronów)-pompa-korpus(50mikro),zawory na wlocie i wylocie korpusów w sumie 4,kranik do spuszczenia wody za drugim korpusem.Tak to u mnie działa i 100% zadowolenie :D


Napisz jeszcze jaka pompe masz, I jak kolega wczesniej zapytal jaka srednica instalacji?

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

Pompa grundfos 25-40, zawory przed i za korpusami, pompa miedzy korpusami. Srednica rur: wlot do pompy 3/4 cala, wylot 1/2 cala. Spust wody na wlocie do pompy.

Link to comment
Share on other sites

kunta

Probowaliscie moze mierzyc przeplyw tej filtracji?

Nigdzie nie moge znalesc info o przeplywie tych pomp...

Lepiej dmucha niz kubelek?

Lepiej niz glowica (taka dajmy na to 1,5k lph)?

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Cała instalacja z rur 3/4 cala,na wylocie spłaszczona końcówka.Pompa omnigena 25-40.

Przepływu nie mierzyłem,ważne że zasysa syf :D

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

Na 2 biegu okolo 1,5 tys, na 3 okolo 2,2wiec fajnie :D

Link to comment
Share on other sites

lkostekl

Panowie przy jakich długościach zbiornika macie takie instalacje?? nie mogę się zdecydować na Grundfosem 25-40 lub 25-60 przy czym też bieorę pod uwagę gabaryty tych pomp. Czy mocniejsza jest dużo większa od słabszej czy są takie same??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Bartek_De
   Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
  • teller
   Cześć wszystkim, założyłem miesiąc temu nowe akwarium z Malawi. Miałem do dyspozycji stary zbiornik 120 l. Około 10 dni od wpuszczenia domowników pojawił się rdzawy nalot na kamieniach, na szybie, w niektórych miejscach pod powierzchnią piasku. Wymiana 30% zbiornika co tydzień nie pomaga. Wciąż po kilku dniach pojawia się nalot, a filtr przestaje funkcjonować. Co może wyeliminować ten nalot i zachować czystą wodę na dłużej?   Parametry wody w momencie największego wysypu: NO3 - 50 NO2 - 5 GH - 8d KH - 20d pH - 8.0 Cl2 - 0.8 Chcę kupić nowy, bardziej wydajny filtr. Czy zewnętrzny może stać na ziemi obok akwarium? Niestety komoda ma zbyt niskie szuflady, żeby zmieścić go do środka. Bardzo proszę o pomoc.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @pulpet za tak wartościowy opis Twoich obserwacji i spostrzeżeń. Teraz już chyba nie ma wątpliwości co do płci danego osobnika. Poobserwowałem go dokładniej i jak się okazało pojawiła się u niego na płetwie odbytowej jedna, dość duża, chociaż jeszcze nie tak mocno wyraźna atrapa jajowa (myślę, że proces jeszcze trwa).  Mamy więc samca 😁👍. Wariat jest bardzo ruchliwy i ciężko mu zrobić wyraźne zdjęcie. Coś tam jednak na nim widać, patrząc przez szkło nie ma wątpliwości. Żaden z pozostałych 13 Saulosi nie ma jeszcze atrapy.    
  • marcin73m
   Jak ja kleiłem swojego narurowca, to zgrzewane rury miały mniejszą średnicę wewnętrzną. To też był jeden z argumentów na "nie".
  • marcin73m
   o masz, faktycznie umknęło mi to 🙈 dzięki za poprawkę 👍
  • Bartek_De
   To już też Chindongo😉
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.