Jump to content

Fluval 305 czy 405....

polak2005
 Share

Recommended Posts

polak2005

Witam,

Mam takie pytanie czy do akwarium 375L .Mogę zamontować jako biologa Fluvala 305 całego zasypanego ceramiką czy lepiej dołożyć 100we i wziąść Fluvala 405 całego zasypanego cermiaką. Ryb około 20 pół dorosłych. Wewnętrzny Atman 203.

Pozdrawiam

-Przemo-

A po co na 20 doroslych ryb taki duzy filtr? W dodatku akwarium duze co pomaga filtrowi bo jest miejsca na bakterie nitryfikacyjne? Czy tylko w razie czego? No fakt, jak jest kasa, jest miejsce jest wiecej pieniedzy do placenia pozniej za prąd to wiekszy filtr nie bedzie gorszym wyborem :) Plusem wiekszego filtra bedzie to, ze w razie czego mozna tam zmiescic dodatkowe specjalne wklady filtracyjne jak bedzie taka potrzeba.

polak2005 jest na tym forum jeden temat gdzie sa poruszane kwestie jaki filtr wystarczy do okreslonego akwarium: http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=19&t=7109 nie ma jasnego podsumowania ale jest napisane wiele ciekawych rzeczy :)

Mjunszajn
A po co na 20 doroslych ryb taki duzy filtr?

I odpowiedż;

No fakt, jak jest kasa, jest miejsce jest wiecej pieniedzy do placenia pozniej za prąd to wiekszy filtr nie bedzie gorszym wyborem :) Plusem wiekszego filtra bedzie to, ze w razie czego mozna tam zmiescic dodatkowe specjalne wklady filtracyjne jak bedzie taka potrzeba.

polak2005
Ew. wcale to nie musi być fluval.

A co mógłbyś zaproponować , żeby wystarczyło i było ciche ( sypialnia ) ?

slawek gorol

Ale bzdury gadacie. U mnie Fluval 305 napędzał 2 lata akwarium 450 litrów z 25 dorosłymi rybami. Zasypany ceramiką no-name dawał spokojnie radę. Teraz zaniosłem go do piwnicy i jedyną biologię sprawuje donica z 4 litrami keramzytu( fluval miał 6,6l.).

No2 niewykrywalne. Spokojnie 305 wystarczy - nie popadaj w modę ostatnich czasów - im więcej tym lepiej - nie prawda.

Też aktualnie jestem na zakupie filtra do mojego 306l, ładuję właśnie Fluval 405 bo na filtr o którym myślę mnie nie stać niestety bo to cena 3krotnie większa. Fluval jest podobno super filtrem i nie ma co tam mu w rurki zaglądać. Znajomy mi polecił właśnie 405 bo używa 3 sezon i żadnych wycieków ani nic.