Skocz do zawartości

długie nitkowate odchody


netis7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem że jeden z moich Autarusów od kliku dni ciągnie za sobą długie nitkowate odchody, ryba ogólnie jest w dobrej formie ale w porównaniu do reszty pobratymców częściej kryje się w ciemnych zakamarkach. Karmie je spiruliną 36% oraz mrożoną artemią ale mam zamiar bardziej zróżnicować dietę.Jeżeli chodzi o parametry wody to wszystkie są ok, jedynie NO3 = 0,025 mg, temp. wody 26st. , filtracja ATMAN CF 1000 + ATMAN At 202


czy ta przypadłość jest poważna ( zagraża życiu ryby) , jak leczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO3 = 10 ale muszę doprecyzować, otóż obecne warunki nie mogą mieć nic wspólnego ze stanem mojej ryby ponieważ to jest świeże akwarium które dopiero co dojrzało i wpuściłem do niego ryby, a owe cienkie odchody utrzymują się od dłuższego czasu, jeszcze ze starego baniaka - tam kiedy rzeczywiście miałem trudności z utrzymaniem stabilności parametrów, ale nie przekraczały one nigdy większych stężeń. Przeważnie to było np. NO2=0,1 , NH3=0,5 robiłem więc podmiankę co kilka dni ok 25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma propozycję co powinienem zrobić, chodzi mi o to czy powinienem odizolować ,,słabe'' ryby Auratusa (ok 5cm), który od kilku dni ma nitkowate odchody, chowa sie w cieniu i pobiera pokarm sporadycznie oraz Saulosi coral (ok 2,5cm) -rybka od kilku dni jest osowiała, większość czasu spędza na dnie , nie pobiera pokarmu i wydaje mi się że ma jakieś większe oczy, tzn czarniejsze. Zastanawiam się czy ich przypadłość może się w końcu przenieść na inne, zdrowe ryby ?


Parametry wody w normie, wczoraj zrobiłem rybom głodówkę, dzisiaj stan - bez zmian, tzn ani lepiej ani gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno powinienieś mieć drugie akwarium (zbiornik,więc niekoniecznie typowe akwarium) uruchamiane w razie choroby lub też jakichś nieprzewidywalnych zdarzeń.

Powinieneś odseparowac chore ryby, choćby dlatego że mogą być atakowane-przeganiane.

W naturze nie ma "zmiłuj się".


A w tym osobnym zbiorniku w razie choroby to przynajmniej optymalna temp. + dobre napowietrzanie + dobra filtracja.

Oraz poszukanie w internecie na forach (o ile nie masz stosownej literatury chorobowej ryb,a jest taka).


Jeszcze drobna uwaga odnośnie zbiornika: może być plastik , fajna sprawa bo nie zbijesz, masz różne kształty , pojemności,a po użyciu możesz wykorzystac do zgoła czegoś innego.

jednakże z jednym waznym zastrzeżeniem : plastik bezwzględnie musi mieć symbol dopuszczenia do kontaktu z żywnościa (zdecydowana większość ma) (symbol łyżki i widelca z reguły na spodzie, wytłoczony w trakcie produkcji).


Takie pytanie do "starych" : w latach około 80-tych była wydana polska książka odnośnie chorób ryb, naprawde rewelacyjna.

Czy ktoś z kolegów ma tą książkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o czym może świadczyć pocieranie się ryb o dno czy dekoracje, robią to tylko niektóre i raczej sporadycznie
Np o wysokim poziomie związków azotowych w wodzie.


zw azotowe przede wszystkim. Przyczyna moze tez byc np. nieciekawy zestaw pokarmow, np. zbyt duzo miesa dla wszystkozernych, rowniez zbyt duzo pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.