Skocz do zawartości

(za)Mocny prad wody ?


Sir_Yaro

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zamontowalem dodatkowa pompe robioca za naped filtra mechanicznego, jednoczesnie wytwarzajace spory obieg/prad wody.

Wyglada to jak na obrazku. Woda wplywajaca za tło przeplywa przez wloknine filtracyjna. Wpada do małej "komory" gdzie jest pobierana przez filtr kubelkowy (nie naniesiony na rysunek) i pompke (eiheim 3000). Pompk "przenosi" wode nad tłem i dwoma wylotami wypuszcza w akwarium tworzac mocny prad wody utrzymujacy sie na dlugosci 3/4 akwarium.

IMG_6736.JPG

Moje pytanie brzmi czy taki prad wody jest ok dla ryb. Czy to im nie szkodzi? Czy sauloski sa do czegos takiego przystosowane czy moze nalezalo by jakos zrobic aby strumien wody byl lagodniejszy ?

post-9338-1469571246359_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie pytanie, czy nasze pyszczaki to lubią? W jeziorze z tego co oglądałem filmy nie było nigdzie prądu. Ja wiem, że one czasem tak lubią sobie postać pod prąd z tym, że wydaje mi się, że im gorsze parametry wody czy też nasilenie jakiś bakterii/chorób tym bardziej pyski trzymają się wylotu filtra... A jak w akwarium jest wszystko dobrze i nie ma przerybienia to nie zauważyłem, żeby to lubiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez jajec - to prąd w jeziorze na pewno jest.

No chyba że chodzi o elektryczny.

Ale przy takiej powierzchni to po pierwsze ma wpływ księżyc - czyli przypływy i odpływy a jeszcze większy wpływ ma wiatr, po trzecie do jeziora wpływają rzeki, które też coś mieszają. Przy takiej ilości wody trudno jest aby masa wody stała nieruchomo - pewnie nie jest to tak jak przy wylocie z filtra ale rzadko kiedy ryby pływają tuż przy wylocie z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo jak nurkowałem to 15 m poniżej i tak potrafiło mną rzucić, a w czasie dużych fal najgorzej jest właśnie przy kamieniach,



już w pierwszej sekundzie masz jak fajnie jest przy kamykach - zero nurtu i rybami nie pomiata wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ja nurkowałem w oceanie to przy powierzchni i do metra rzucało bardzo a niżej było spokojnie i w górnych partiach były inne ryby niż w niższych. Mam filmy ale wszystkie są jak było spokojniej bo jak rzucało to się nie dało raczej nagrywać.


Tak, w pierwszej sekundzie. A w pozostalych? Ogólnie można stwierdzić, że jest prąd? nie ma prądu? Sporadycznie się zdarza? :) Ja stawiam na ostatnie. Na ziemi też sporadycznie zdarzają się silne wiatry, huragany i czy to znaczy, że hodowca ptaków w pomieszczeniu zamkniętym miałby montowac wentylator robiący wiatr (średnia wartość) 40km/h? :) Biedne ptaki.


A ogólnie to nie wiem, jakbym miał wybrać czy ustawić pyszczakom silny prąd czy nie to chyba bym nie ustawiał. W jednym miejscu owszem, ale nie w większości powierzchni akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.