Jump to content

roślinne uzupełnienie


weapster
 Share

Recommended Posts

weapster

Witam


Rozmawiałem z jedną z osób handlujących pokarmem i stwierdził, że spirulina forte 36% jest słabej jakości. Jako uzupełnienie zaproponował dainichi ultra krill jako uzupełnienie do dainichi veggie fx i hikari excel (nie wiem czy nie zrobiłem literówek w nazwach). Co o tym sądzicie


Na chwilę obecną mam jeszcze nature food plant.


Hoduje demasoni i msobo

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś jako zamiennik spiruliny dla roślinożerców polecił ci kryla to chylę czoła, widać znawca. Gdyby miał podstawy do porównań i polecał OSI zamiast tropikalowej spiruliny to mógłbym jeszcze zrozumieć, ale w tym przypadku myślę że chciał ci sprzedać to co miał pod ręką :)

Link to comment
Share on other sites

stwierdził, że spirulina forte 36% jest słabej jakości. Jako uzupełnienie zaproponował

nie rozumiem jaki związek ma kwestionowana jakość spiruliny forte z tym aby uzupełnić ją innymi pokarmami, przecież na tym to polega aby podawane jedzenie było urozmaicone - oczywiście odpowiednio dobranymi pokarmami do rodzaju ryb jakie hodujesz


skąd taka nagonka na spirulinę tropicala? często czytam, że to kiepski pokarm, dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

Porównywaliśmy kiedyś spirulinę Tropicala i bodajże Jbl'a - głosy były podzielone mniej więcej po pół, co do posiadania ww przez klubowiczów. Osobiście karmię Tropcalem :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

weapster
Jeśli ktoś jako zamiennik spiruliny dla roślinożerców polecił ci kryla to chylę czoła, widać znawca. Gdyby miał podstawy do porównań i polecał OSI zamiast tropikalowej spiruliny to mógłbym jeszcze zrozumieć, ale w tym przypadku myślę że chciał ci sprzedać to co miał pod ręką :)

TEż tak myślałem, ponieważ w forumowym zestawieniu pokarmów jest sklasyfikowany jako mięsny.


Czy dainichi veggie fx może być jako podstawowy pokarm?Ktoś gdzieś napisał, że raczej jako uzupełnienie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.