Jump to content

czy to sie nada na denitryfikator??

marek1234
 Share

Recommended Posts

marek1234

Mam akwa 450 l chce zrobic denitryfikator i mam pytanie czy to sie na niego nada http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka-morska-filtry-przeplywowe-1621/filtr-phosphatfilter_103800.html mam drugir pytanie jezeli sie nada to czy moge go zamontować na wezu wylotowym z biologa a mam Eheim Professionel 3 2075 wiadomo dał bym trujnik itd zby przepływ do niego zmiejszyć i jeszcze mam jedno pytanie czy jak na weżu mam lampe uv czy to nie zaszkodzi ?? prosze o odpowiedz i doradzcie czy moze to tak być czy macie lepsze pomysły czy moze lepiej kupic drugiego biologa i na minimum go ustawić zeby woda spokojnie w nim płyneła ??

-Przemo-

Chyba musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto ma coś takiego.

Co do UV'ki to bezwzględnie nie może być przed tym denitryfikatorem, być może zadziała, ale ja uważam, że to jest spore ryzyko, UV zabija wszelkie mikroorganizmy a jako, że denitryfikator ma "wąski zakres działania" taka niestabilność może mu zaszkodzić. Tak więc montujesz trójnik na wyjściu filtra, drugie wyjście trójnika do UV'ki i dalej do akwarium a trzecie wyjście trójnika do zaworu i do denitryfikatora.

Co do przepływu - jeśli dasz malutki przepływ to licz się z tym, że wąskie gardło na zaworze będzie szybko zarastać, w efekcie będziesz musiał codziennie regulować przepływ. Nie jest to trudne, ale musisz to robić codziennie lub co dwa dni. U mnie dobrze sprawdza się metoda cyfrowa - elektrozawór + sterownik czasowy, dodatkowy koszt ~50zł. Możesz to zobaczyć w linku z mojego podpisu.

No i ja uważam, że denitryfikator "kubełkowy czy tez rurowy" może sprawiać większe problemy niż wężowy, jako, że nie ma w nim dostatecznej kontroli nad kierunkiem przepływu wody oraz większe ryzyko przeciekania w miejscach łączonych (chyba, że to jakaś firmówka)