Jump to content

czy to sie nada na denitryfikator??


marek1234
 Share

Recommended Posts

marek1234

Mam akwa 450 l chce zrobic denitryfikator i mam pytanie czy to sie na niego nada http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka-morska-filtry-przeplywowe-1621/filtr-phosphatfilter_103800.html mam drugir pytanie jezeli sie nada to czy moge go zamontować na wezu wylotowym z biologa a mam Eheim Professionel 3 2075 wiadomo dał bym trujnik itd zby przepływ do niego zmiejszyć i jeszcze mam jedno pytanie czy jak na weżu mam lampe uv czy to nie zaszkodzi ?? prosze o odpowiedz i doradzcie czy moze to tak być czy macie lepsze pomysły czy moze lepiej kupic drugiego biologa i na minimum go ustawić zeby woda spokojnie w nim płyneła ??

Link to comment
Share on other sites

-Przemo-

Chyba musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto ma coś takiego.

Co do UV'ki to bezwzględnie nie może być przed tym denitryfikatorem, być może zadziała, ale ja uważam, że to jest spore ryzyko, UV zabija wszelkie mikroorganizmy a jako, że denitryfikator ma "wąski zakres działania" taka niestabilność może mu zaszkodzić. Tak więc montujesz trójnik na wyjściu filtra, drugie wyjście trójnika do UV'ki i dalej do akwarium a trzecie wyjście trójnika do zaworu i do denitryfikatora.


Co do przepływu - jeśli dasz malutki przepływ to licz się z tym, że wąskie gardło na zaworze będzie szybko zarastać, w efekcie będziesz musiał codziennie regulować przepływ. Nie jest to trudne, ale musisz to robić codziennie lub co dwa dni. U mnie dobrze sprawdza się metoda cyfrowa - elektrozawór + sterownik czasowy, dodatkowy koszt ~50zł. Możesz to zobaczyć w linku z mojego podpisu.


No i ja uważam, że denitryfikator "kubełkowy czy tez rurowy" może sprawiać większe problemy niż wężowy, jako, że nie ma w nim dostatecznej kontroli nad kierunkiem przepływu wody oraz większe ryzyko przeciekania w miejscach łączonych (chyba, że to jakaś firmówka)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.