Jump to content

wiercenie w stojącym akwa - brakowało do mojej kolekcji DIY


makok
 Share

Recommended Posts

Hello,


dawno mnie tutaj nie było, ale jak już wpadłem to z czymś jak dotąd u mnie najodważniejszym :P

Okazuje się że wiercenie otworów w szkle nie jest takie trudne... ;)


Wystarczy cierpliwość i jak się okazuje dwa akumulatory :lol:

wyrywkowe dwa filmiki jak rzeźbiłem...


zabezpieczenie... miejsca odwiertów (pojemnik na chłodziwo - pure H2O, belki rozporowe w razie nacisku)wiercenie właściwe (pierwszy bieg - wiertło diamentowe do szkła z alledrogo 35mm, krzywe - najtańsze)Skończę rano bo strasznie hałasuje - a bateria padła o 22:00 :mrgreen:

Na tym sie uczyłem jak przyszedł listonosz z wiertłem (pod koniec przycisnąłem mocniej stąd odprysk, ale chłodziwo w tempie opuszczało szklankę, więc było pilnie - w akwa nie powtórzę)

IMG_1229.JPG


Powodzenia z własnymi przeróbkami ;)

makok

Link to comment
Share on other sites

Dużo ciekawsze od samego wiercenia jest to, po co tak wiercisz Makok ;> Przyznaj się, co konstruujesz :mrgreen: ?

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen:


Coś tam będzie... w baniaku, jeśli chodzi o życie... jakieś ślimaki, może trochę robactwa... zobaczymy co się zalęgnie i czy będzie to wogóle widać. :mrgreen:

Jeśli chodzi o to po co wiercę, to chcę wrócić do sumpa, bo jednak był najwygodniejszy, a dodatkowo ze 100l rezerwuarem zwiększę ilość wody w układzie o ~20% :P

No i półautomatyczna podmiana wody - odkręcam spuszczam, zakręcam, dolewam, dziękuję gotowe... nawet w gajerze :P


Jestem w trakcie przerwy z drugim otowrem - tym razem bez filmiku bo nie mam ręki - drugą zajmuje mi potężny spryskiwacz - pudełko na plastelinę zaczęło przeciekać ;)

Link to comment
Share on other sites

nowy post, żebyście widzieli ile to trwało ;)


A oto wynik - jestem zadowolony...

2010-03-07%2014.05.31.jpg


hihi makok DIY skills +50 :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje Makok pomyślnego odwiertu.Też popełniłem kilka dziur w szkle, co prawda nie w akwarium stojącym ale okazało się to wcale nie takie trudne. Zwykłą wiertarką na niskich obrotach. Te wiertła można kupić na alledrogo, jeśli ktoś czuje się na siłach to dobra alternatywa dla szklarza który liczy 2zł/1mm średnicy otworu :shock: Tak zachęciłeś mnie tym dijem że chyba za swoje się wezmę :)

Link to comment
Share on other sites

hehe mi też się trzęsły, dlatego postawiłem wkrętarke stabilnie na śliskiej podstawie :P

i przesuwałem jak na suwnicy... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
  • Vrzechu
   @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
  • KapitanCzysty
   Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione 😉 . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. 😄 Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz?  Całokształt bardzo mi się podoba.
  • Vrzechu
   Wygląda pięknie  Dopiero co zakładałem swój zbiornik a po przeczytaniu kilku postów tutaj, już tęsknie za zakładaniem nowego baniaka  Powodzenia na dalszym etapie  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.