Skocz do zawartości

Długie nitkowate odchody - czy to oznaka choroby ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy zawsze długie nitkowate odchody mogą być przyczyną choroby ? czytam na forum posty i doczytałam tyle że to może być boat ? ale jakie powinny być prawidłowe ? po zgłębieniu wiedzy przypuszczam że mogłam przekarmić swoje pysie ( tłumaczę się że jestem początkującym akwarystą -pierwsze rybki wpuściliśmy ok19.02.2010 ) martwię się czy przez 2tyg.przekarmiania i nowy zbiornik nie będzie jeszcze gorzej bo dzisiaj 1pseudotrpheus socolofi bardzo dziwnie pływał wił się co jakiś czas jak piesek który macha ogonkiem na widok właściciela a przynajmniej tak mi się kojarzy a w końcu wypuściła z pyszczka czy z brzucha pokarm czy coś innego ale to coś natychmiast zjadły inne rybki -jak wcześniej wspominałam mam młode rybki 1,5-5cm czy gdybym teraz przegłodziła 1dzien to by było dobrze ? do tej pory karmiliśmy 2xdziennie tylko chyba za dużo ale zjadały do ok15-20min proszę o radę ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być bloat, ale niekoniecznie. Prawidłowe odchody to takie, które natychmiast odpadają. Napisz koniecznie jakie masz akwarium, obsadę i koniecznie parametry wody, czym karmisz itd. Tutaj większość użytkowników to tęgie głowy więc na pewno ktoś pomoże.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem podaję dane o które prosicie - akwarium narożne wromak 70x70x56 190L filtr kubełkowy TetraTec Ex 700 parametry wody sprawdzałam testem JBL NO2-0,5 NO3-25 KH-20 GH-20 PH-8 obsada - labidochromis caeruleus yelow -5szt pseudotropheus acei -5szt aulonocara calico - 5szt metriaclima majomaylandi cobalt -5szt pseudotropheus socolofi albino - 5szt nimbochromis livingstonii - 5szt młodzież 1,5-5cm a karma to płatki malawi tropical - micro wafers hikari - alge waters hikari -spirulina tropical i różne mrożonki mysis szklarka rozwielitka kryl drobny Dzisiaj jest chyba lepiej...pysiu nie wykonuje tych ruchów 2-4 pływały z nitkami 2-3 cm ale cały dzień nie karmiłam moich pysiów Proszę o rady dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO2 dużo za wysokie; odnośnie obsady to do twojego akwa nadaje się tylko 1 gatunek i to z tych mniejszych, ktoś ci dobrał obsadę do akwarium min. 600l :evil: Jeśli nie zrobisz redukcji (jak dla mnie z tych ryb co masz nadaje się Yello) to będą bardzo duże kłopoty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak hodowca który dobrał obsadę zaznaczył że po naturalnej selekcji chce zabrać pysie które nie będą mogły zostać u mnie tak nam też podobają się yellow :) proszę powiedz czy jest sposób żeby zmniejszyć NO-2 a z tego co poczytałam w KLUBIE to GH i KH jeśli dobrze czytam wyniki też są nie najlepsze !! czy jest sposób żeby poprawić parametry wody ? nie wiem też ile czasu tak naprawdę dojrzewa akwarium ? Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje akwarium jeszcze nie "dojrzało", czyli nie zamknął się cykl azotowy a wpuszczenie tylu rybek (nawet małych) i przekarmianie spowodowało wzrost NO2 którego bakterie w kuble nie są w stanie przerobić, jest ich jeszcze za mało.

Ja oddałbym wszystkie rybki prócz Yello i dokupił jeszcze z 5 sztuk a jak podrosną to w razie potrzeby zredukujesz nadmiarowe samce (może uda się wielosamcowo). Ograniczył karmienie i ewentualnie dodał jakiś biostarter, najlepiej same bakterie bez pożywki (podobno są takie ale ja nie znam nazw więc może ktoś z forumowiczów podpowie). Dodatkowo zrobiłbym podmianę, tak ok 30% połączoną z odmulaniem dna, na NO2 niewiele pomoże ale pozbędziesz się odchodów i resztek pokarmu.

Pomyśl nad filtrem wewnętrznym do filtracji mechanicznej.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś z forumowiczów podpowie


Podpowiadam - Biodigest Prodbio - świetna sprawa :-)

Co do całej reszty to zgadzam sie z przedmówcami czyli czystki w akwaium - jak najszybciej oddaj wszystko za wyjątkiem Yellowków ii jak cykl się zamknie i parametry ustabilizują dokup jeszcze kilka i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.