Skocz do zawartości

Po Dainichi Saulosi zczerniały!


arkady_new

Rekomendowane odpowiedzi


Na Twoim miejscu karmił bym dalej i obserwował inne samice. Jeżeli też sciemnieją to sprawa będzie jasna. Wtedy wystarczy zmienić pokarm na inny i ściemnienie ustąpi po pewnym. czasie.


Od środy nie daję i samice juz prawie wróciły do koloru z przed karmienia tym Dainichi. Ale nie o to chodzi, żeby odstawić pokarm. Wydałem kase i czuję się wprowadzony w błąd (delikatnie mówiąc). Przede wszystkim dlatego, że sprzedawca nadal sprzedaje ten pokarm reklamujac, że podkreśla kolor żółty i co najważniejsze sklep MALAWIAN to nie jest jakiś no name allegrowicz tylko (jak mniemam) renomowana marka. Do pokarmu sprzedawca dołącza reklamę Klubu-Malawi więc jakby powołuje się na autorytet Stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu masz pecha - Twoje ryby mają taką a nie inną budowę skóry.

producent pisze

Although reasonably successful, we belief that Dimidiochromis compressiceps, such as this specimen, won't gain as much in terms of color on the COLOR FX formula as it will on COLOR SUPREME. The reason for this is rather simple. A silver fish with a relatively small areas of red, do not need an astaxanthin-rich food. There is no point in trying to enhance yellow, orange or red colors on a fish that doesn't have much or any of these pigments.
w opisie color supreme. Czyli z zasady nie jest to pokarm dla ryb żółtych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu masz pecha - Twoje ryby mają taką a nie inną budowę skóry.

producent pisze

Although reasonably successful, we belief that Dimidiochromis compressiceps, such as this specimen, won't gain as much in terms of color on the COLOR FX formula as it will on COLOR SUPREME. The reason for this is rather simple. A silver fish with a relatively small areas of red, do not need an astaxanthin-rich food. There is no point in trying to enhance yellow, orange or red colors on a fish that doesn't have much or any of these pigments.
w opisie color supreme. Czyli z zasady nie jest to pokarm dla ryb żółtych.

Czyli zgadzasz się ze mną, że sprzedawca wprowadza w błąd pisząc, że jest dla ryb żółtych?

albo (wolałbym taki wariant)

ryby muszą się przyzwyczaić do nowego pokarmu i po całkowitym zczernieniu zrobią się piękne żółte?

ps

Saulosi karmię: O.S.I speruliną, Hikari excel, Tanganyką i sporadycznie mrożonkami artemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo duża zawartość spiruliny to również duża ilość karotenoidów które są jak najbardziej korzystne dla ubarwienia ryb żółtych i pomarańczowych.Gdybyś poprosił o dobranie najlepszego pokarmu dla żółtych ryb i zarekomendowany zostałby ten to owszem, byłoby to wprowadzenie w błąd. Ja bym karmił dalej i zobaczył czy coś się będzie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety ja u siebie tez zauwazylem dziwne "zczernienie" samic saulosi. Mają czarne pregi. Wczesniej uzywalem hikari gold , jak sie skonczyl kupilem dainichi veggie fx w rybarium. Nie wiem czy to zbieg okolicznoci , moze ryby podrosły i stracily ladny kolor, ale wiekszosc moich sami saulosi ma teraz czarne/ciemne pręgi. Wydaje mi sie ze przyczyna jest ten pokarm.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam!!!

badales parametry wody???

intensywnosc koloru u pielegnic uwarunkowana jest wieloma czynnikami

np.parametry wody(w wiekszosci wypadkow nie badane)stres ,dominacja,itp.

co do pokarmu to jest to interesujace ze wzgledu na czas reakcji ryb na pokarm.

mam prosbe o okreslenie slowa zczernial (czy robi sie czarny czy pociemnial?)

gdyby tak bylo jak mowisz to nie tylko te ryby mialyby taka reakcje na pokarm

jak mowia wszystko jest mozliwe ale wtym wypadku malo prawdopodobne

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.