Jump to content

jaką świetlówke???


robertus69
 Share

Recommended Posts

robertus69

Chce chodowa pyszczaki. Mam juz zrobiona kompozycje z koralowca. Moje pytanie brzmi tak- jakie widmo swiatła użyc aby nie rozwijały sie glony i zeby nie przeszkadzalo to rybka?

Link to comment
Share on other sites

robertus69

Po prostu zakupiłem koralowca i wydalem na niego mnustwo pieniedzy i nie chce aby porósl go glon i mi osobiście podoba sie takie czysciutkie, ale to tylko moje zdanie. poprostu chcialbym sie dowiedziec jaka barwe swiatla uzyc. Jedna napewno chcialem uzyc aktyniczna, a o druga pytam

Link to comment
Share on other sites

nigdy nie miałem takiej lampy, ale wiele osób wypowiada się pozytywnie na temat sterylizatorów, Co do glonów to wiele czynników ma na nie wpływ, barwa świetlówki, czas świecenia , usytuowanie zbiornika.

Ja mam tylko jedną świetlówkę po długości Reef White 15k i jest bardzo jasno ( rybcie pięknie wybarwione) jest to zimna barwa, świece od 8 do 22 . Glony rosną, ale tylko w szczelinkach i zakamarkach, ale sądzę że tego się nie uniknie .

Link to comment
Share on other sites

a może jako druga Aqua medic Reef White 15K,

a do tego lampa UVLampa UV w akwariach raczej nie ma wpływu na rozrost glonów a raczej tylko na sterylizację wody. Owszem taka lampa byłaby dobra w przypadku zielonego zakwitu wody powodując w trakcie świecenia (jesli zamontowana jest np. na wężu filtra zewnętrznego), że glony, które znajdują się w wodzie są zbijane w wieksze zielone kulki i wyłapywane przez filtr. Ma to jednak wieksze zastosowanie w oczkach wodnych.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam zamontowane AM reef white 15k i 10k oraz lampę uv.Glony rosną jak szalone i raczej ich nie unikniesz.Będziesz zmuszony do częstego ich czyszczenia jak to jest w przypadku modułów BTN.Lepiej się pogodzić z obecnością glonów,dodają uroku baniakowi a i rybki mają co skubać między karmieniami :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.