Skocz do zawartości

Denitryfikator raz jeszcze


Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Fiolki stoją cały czas w temperaturze 18-24'C


Co do dzisiejszych testów:

- woda 4 dniowa - dziś NO2 nieznacznie spadło i wynosi coś koło 3 :-(


Nowe fiolki zalane wczoraj (wlana woda z baniaka NO2=0, NO3=50)

- z kilkoma ziarnkami cukru - NO2=0; NO3=50

- z kroplą spirytusu - NO2=0,1; NO3=35


Z powyższego widać że spirytus daje szybsze wyniki ale niepokojące jest to że wraz ze spadkiem NO3 rośnie NO2 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przy tym spirytusie to ciekawe. Byc moze akurat u Ciebie do startu potrzeba mocniejszej dawki pozywki. Kurcze, ale za duzo tego nalales :/ SPirytusu sie daje naprawde malo. No ale chyba bakteriom nie zaszkodzi? Bo stezenie jest taie ze ryby by zabiło :)


Bardzo dobry jest objaw, jak no3 spada to pewnie jutro bedzie 0 i NO2 tez bedzie 0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta kropla tez przesadzilem bo tak naprawde to byla mokra koncowka pipety ktora zostawila mokra kreske we fiolce (czyli pewnie nawet nie 1/10 kropli)

Mam nadzieje ze dzis NO3 bedzie niewykrywalne.

Pokombinuje troche z tym bo do nowego baniaczka chcialbym juz miec to przetestowane I sprawdzone (a nowy pewnie dopiero w wakacje powstanie wiec spoko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie NO3=0 Tylko teraz ważna rzecz - czy fiolki z samym cukrem tez ruszą bo jak nie to nie ma pewności, że denitryfikator będzie Ci działał bez dokarmiania. Jeżeli jednak skłonny jestes dokarmiac deni to najpierw gdy go odpalisz dokarmianego, jak juz zadziała, będziesz zmniejszał powoli (wolniej niż ja) przepływ to jest szansa, że będzie działał w dalszym ciągu juz nie dokarmiany. Jeśli natomiast w pewnym momecie "zdechnie" to możesz go odpalić ponownie i używac go dokarmianego. Ponowne odpalenie z tego co wiem idzie duzo szybciej.


Jaki ten denitryfikator będziesz robił? I jak z dokarmianiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie nie zdecydowalem w ktora strone pojde z deni.

W ostatnim czasie zainteresowalem sie Twoim rozwiazaniem ale widze ze jak na razie idzie jak po grudzie :-) ale nie ma sie co lamac.

Wczesniej kombinowalem z kubelkiem wypelnionym ceramika, ale testy jak juz pisalem przystopowala choroba.

Niedlugo bede robil instalacje do narurowca wiec moze trojnik I jeden narurowiec z minimalnym przeplywem jako deni?

Drog troche jest ale w koncu musza wyjsc te testy ktore robie teraz.


Co do obecnej sytuacji to zaczalem kombinowac ze moze w UK dodaja czegos do cukru I moze przez to?

Sam juz nie wiem ...


Zobacze wieczorem jak testy wyjda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff forum znowu działa :-)

Wczoraj zrobiłem kolejne testy i:

- fiolka z cukrem - NO2 poza skalą :-(

- fiolka ze spirytusem - NO2=0, NO3=1 :-)


Czyli jednak działa ale wciąż pozostaje pytanie - co z tym cukrem?

Muszę jeszcze trochę potestować z innym dokarmianiem może rzeczywiście z tym ichniejszym cukrem coś jest nie tak.

Nie chciałbym aby w pewnym momencie denitryfikator zaczął wpuszczać do akwa tak duże stężenie NO2 :-(

Dziś nastawię kilka fiolek tylko z wodą z akwa bez jakiegokolwiek dokarmiania - zobaczę co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]No dobra to napisz jak wyszly testy.

Ja uważam ze deni wężowy jest łatwierszy w okiełznaniu bo masz kontrole nad przepływem wody a w kubełkowym nie wiesz czy swieża woda nie przedostaje sie zby szybko na wyjście.



Dlatego powinno sie w takim kuble mieszac wode jakas mini pompka. A dodatkowo dzieki temu unikamy tworzenia sie stref z bardzo niskim potencjałem redox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.