Skocz do zawartości

Yellow - bojące


cy3ul

Rekomendowane odpowiedzi

Juz chyba nic nie pomoże moim Yellow, ale napisze o moim problemie.


Ryby obrały sobie swoje kryjówki i siedzą w nich cały czas. Wyjątkiem jest pora karmienia ale bardzo szybko zjadają i znowu to samo. Dopiero na wieczór gdy światło jest zgaszone w pokoju i nikt się nie kręci ryby czasem zaczynają normalnie pływać. Światło w zbiorniku obłożyłem folią co mi kiedys radzono i nie pomogło.


Warunki wydają się dobre ponieważ regularnie dochodzi do tarła ( kilka razy widziałem małe ale zostały pewnie zjedzone ).


Co mogę jeszcze poprawić aby ryby nomwalnie pływały. Jest to naprawdę denerwujące, bo ktoś przychodzi i mówi " A gdzie ryby? " i znowu trzeba tłumaczyć;]


Wizualne warunki mojego akwarium w mojej galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolujesz parametry wody? Jeśli tak to wrzuć tutaj wyniki pomiarów, być może z wodą masz coś nie tak.


OT: U mnie jest zupełnie odwrotna sytucja. Siedzę sobie i spokojnie obserwuję rybki; coś tam skubią na skałach, kopią w piasku, czyli biotopowo. Gdy jednak ktoś tylko wejdzie do pokoju, lub coś nagle zaciekawi ryby to momentami boję się, że mi razem z przednią szybą z akwarium wyjdą :mrgreen:. Że już o grupowym śledzeniu przechodzących przed akwarium osób nie wspomnę :wink:. Na dodatek wybarwiający się samiec saulosi pomimo większej możliwości wyboru na swoje terytorium obrał obszar pomiedzy przednią szybą, a pierwszym kamieniem i cały czas mam go na widoku :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś dać mniejsze światło? Spróbuj może na jakiś tydzień dać światło ciemniejsze o połowę. Kurcze, nie powinny się tak zachowywać :/ Ewidentnie coś im nie odpowiada. Mierzyłeś wszystkie parametry wody: NH3/4, NO2/3 pH kH gH, temperatura ?


Moje z kolei strasznie mnie drażnią swoim obżarstwem, chciały by jeść co 30 minut ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że żeby je pooglądac muszę je nakarmić bo inaczej jak podchodze to świrują przy przedniej szybie i tak przez 10 minut, chociaż siedze w bezruchu, a nie po to je oglądam żeby zobaczyć świrowanie tylko jak sie naturalnie zachowują. Ostatnio daje im jeść z zaskoczenia (zza ściany) żeby ruch przy akwarium nie kojarzył im sie z jedzeniem. Myślę też nad automatycznym karmikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika ze swiatlo nie jest jakims glownym problemem.

U mnie w akwa mam baaardzo jasno (6 swietlowek nad 260) I ryby plywaja, nie lekaja sie ogolnie sielanka tylko jak pokrywe otwieram to mi ten plastik co jest nad tafla wody az sie podnosi bo prawie wyskakuja za zarciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody:

GH - 14n

KH - 12 n

N02 - 0

PH - około 8


Na resztę parametrów nie mam testów, czy jest sens kupować?

Musze przyznać, że żadko kontoluję parametry wody co kilka miesięcy. Ale za każdym razem utrzymuje bardzo podobne wyniki GH miało ostatnio 13n a jeszcze wczesniej 12n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 nowe pomiary i chyba nie jest zbyt dobrze.


PH = 6,8 - 7,0

NO3 = 80 - 130 ( nie mogłem dokładnie zobaczyć ponieważ było wpadające w bordowy kolor ) testy zoolek


Proszę o rady bo NO3 zdecydowanie za duże, wymiana wody mnie czeka , jeśli tak to jaka ilość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.