Skocz do zawartości

Ceny ryb


kisor

Rekomendowane odpowiedzi

Deklarowanej F1 przez Heńka z zoologa na rogu nie kupiłbym za pół ceny. Osobiście w rybki zaopatruje sie glownie u Pani Moniki Wisz i sie jakos nie naciąłem na "kundla". Do dowodu zakupu wystawia oświadczenie o pochodzeniu ryb. Pewnosci nigdy nie ma, ze rodzice F1 pochodza z odłowu bo pewnie jej, tez ktos je dostarcza. Pewność by czlowiek mial gdyby sam jej złowił w jeziorze. Wychodze z zalożenia, że jak już zaopatrywać się w F1 to ze sprawdzonego źródła. 

Edytowane przez karadeniz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎11‎-‎27 o 17:55, Bezprym napisał:

To co wystawione oświadczenie o pochodzeniu ryb jest warte jeśli ona sama nie ma pewności.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli sprowadzasz ryby legalnie na granicy weterynarz wystawia świadectwo. Jest tam dosłownie wszystko , w rubryce pochodzenie znajdziesz Czechy lub Germany.
Mogę dodać że do takiego przewozu ryb potrzebne są podobne uprawnienia co do przewozu innych zwierząt.;)

Dnia ‎2016‎-‎11‎-‎24 o 21:02, michal_j napisał:

To że nie kupiłem WF nie oznacza, że mam z tym problem, jeśli ktoś ma taką potrzebę nie widzę problemu, pod warunkiem że kupuje świadomie (gatunki nie zagrożone)

Odnośnie tego F1 wystarczy spojrzeć ile kosztuje F1 w niemieckich cennikach o WF nie wspomnę...

Jak zapytasz handlarza z PL skąd sprowadza ryby odpowie, że Niemcy lub Słowacja i "to wszystko Panie F1"..

Jak to jest ze te F1 kosztują u Nas 15-20 PLN kiedy w DE to dwa i więcej razy większa kwota... promocja dla Polaków?

Na znanym portalu można znaleźć Chindongo Flavus F1, z tego co mi wiadomo nie ma możliwości, żeby taka ryba istniała.. (zakaz odłowu tego gatunku z terenu parku) - jeśli coś się zmieniło niech ktoś mnie poprawi (może mam nieaktualne informacje)

Pisał o tym Spreinat , ryby mogą występować w innym miejscu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie  kupując takie ryby powinniśmy mieć do w głodu i kopie . Listy przewozowe opinie weterynarza i tak dalej  to skomplikowana procedura .I powiem tak jakbym złożył wszystkie certyfikaty do kupy to miałbym z tego nie cienką   książkę a ryb wzorcowych nie wiele, z drugiej strony nie ma tragedii można u nas kupić niezłą rybę za przyzwoite pieniądze i cieszyć się tym wspaniałym hobby Pozdrawiam       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu ‎2016‎-‎12‎-‎04 o 12:16, krzysiutoja napisał:

I powiem tak jakbym złożył wszystkie certyfikaty do kupy to miałbym z tego nie cienką   książkę

Odkopię starego kotleta, możesz wstawić fotkę jak wygląda taki certyfikat ? Sporo miałem ryb z tego biotopu, nigdy nie dostałem takiego świadectwa.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.