Jump to content

Znikające NO3 ?


lemonek18
 Share

Recommended Posts

Mam trochę inny problem niż większosć, a mianowicie NO3 na poziomie 0-0,5?!

Baniak 300 l ( 120x50x50) zalany na poczatku stycznia, zarybiony koniec stycznia.

Obsada - 10 szt msobo, 10 szt maingano ( młodziaki)

Filtracja - Fluval 405 ( sama ceramika), wew. Ferplast Blumodular 3.


Przed zarybieniem parametry były ok ( NH4 -0, No2-0, No3 -30).

Mierze dzisiaj NO3 ( JBL kropelkowy) wychodzi 0 ( kolor jasno żóły), mierze inne akwa ( mam 4 szt) 40,kranówka 10. Poleciałem do sklepu kupiłem test Sery i to samo wynik 0, reszta parametrów jest dobra, no może PH które skacze mi troche 7,6 -8.0, i rybki zrobiły się jakies płochliwe.


Co może być przyczyna braku NO3?

Link to comment
Share on other sites

orzechopcja

Powinieneś się cieszyć z zerowego ale tak naprawdę to bywa 5-15. A u nas jakaś epidemia-plaga mamy 40-60. Widocznie masz dobre złoże bakteryjne w kuble (zjadło NO-3) niewiele rybek mało może dajesz jeść


A rośliny posiadasz? A przypadkiem nie dolewałeś RO?

Link to comment
Share on other sites

Roślinki 2 anubiaski więc to nie ma wpływu, RO nie leje, karmię normalnie 2 razy dziennie i dosć sporo, a co do kubła to raczej chyba wątpliwe bo musiały by być beztlenowe, wiec może jakieś cuda?


Martwie się tylko czy nie dzieje się coś złego w akwa, mam akwaria juz parę lat, a taki numer pierwszy raz.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.