Skocz do zawartości

Jakie najlepsze żółte samice


kunta

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że koryguję istniejącą obsadę w strone bardziej roślinożernej chciałbym coś niedużego i żółtego dołożyć do baniaka.

W tej chwili mam Yellowki ale z w.w. powodów będ musiały dostać eksmisję i tu moje pytanie.

Wszystkie z poniższych na zdjęciach maja ładne żółte samice, ale jak to jest w naturze nie wiem (w tej chwili mam saulosi których samice z wiekiem stają się coraz bardziej mniej żółte, a szukam czegoś zamiast Yellowka czyli poprzeczka wysoko)

Jak "w życiu" prezentują się poniższe gatunki:

1. Melanochromis interruptus

2. Melanochromis johannii

3. Metriaclima sp. "membe deep"

4. Pseudotropheus sp. "elongatus ornatus tanzania"

5. Pseudotropheus sp. "ndumbi gold"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interruptus i johanii mają ładną intensywną żółć, jak msobo magunga (które nota bene z odłowu widziałem i były pomarańczowe!), membe deep tylko na zdjęciach, ale pewnie jak saulosi. Samcie interruptusów mają delikatnie czasem prześwitujące na pysku pasy, ale nie ciemne, a jasne, takie przynajmniej widziałem, jednak ich to nie obrzydza, to nie jest tak jak u szarzejących z wiekiem saulosi.

Ornatus, samice żółte są chyba tylko z powodu braku w polskim języku nazwy tego koloru, co one mają, ale moim zdaniem trudno uznać je za ładne. Ale fakt, nie są szare :) Jednak chyba w Twoim przypadku odpadają.

Ndumbi nie widziałem, na zdjęciach wygląda OK.


Ja bym wziął z tego zestawu chyba interruptusa, bo i samiec wygląda okazale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec johannii tez jest okazaly i piekny, mi podoba sie bardziej niz interuptus no ale rzecz gustu natomiast samice sa bardziej mandarynkowe niz jak w przypadku interuptusa czy saulosi zolte.

P.s wogole w jakim baniaku i z jakimi innymi gatunkami ma to plywac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ornatus, samice żółte są chyba tylko z powodu braku w polskim języku nazwy tego koloru, co one mają, ale moim zdaniem trudno uznać je za ładne

Kisior pozwolę się z tobą nie zgodzić -posiadam te ryby i samice są żółte.Dodatkowo jest to gatunek wszystkożerny ( z tego co pisałem z Harim ) można je spokojnie trzymać z roślinożercami .Ja mam je z zebrą gold kawanga i metrocilmą aurora.Ryby są karmione 3 * dziennie rano rośliny po południu wybarwiający wieczorem algi.Dodatkowo raz w tyg zwykle jest to sobota mrożonka lub granulat dla mięsożerców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec johannii tez jest okazaly i piekny, mi podoba sie bardziej niz interuptus no ale rzecz gustu natomiast samice sa bardziej mandarynkowe niz jak w przypadku interuptusa czy saulosi zolte.

P.s wogole w jakim baniaku i z jakimi innymi gatunkami ma to plywac...


Będzie baniak 300.

Będzie na pewno 1+2 trevka.

Co jeszcze się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kisior pozwolę się z tobą nie zgodzić -posiadam te ryby i samice są żółte.



Tak w ogóle, to kisor, nie kisior.

Widzisz, najwyraźniej różnie bywa z wybarwieniem, ja widziałem takie, jak tu http://vatoelvis.tripod.com/PsElongatus.html i tu http://www.safhl.net/davesfish/images/Pseudotropheus%20sp%20Elongatus%20Ornatus%20Tanzania%20Chuwa.jpg

Jak masz piękne żółciutkie, to pogratulować :)


Co do mandarynkowych johannii, to bardzo zależy od źródła i karmienia, bo powstało coś takiego jak johannii red, co przypuszczam jest tworem hodowli selektywnej, natomiast "zwykłe" jeziorowe johannii pewnie są po prostu żółte, jak żółte są w większości pyszczaki.

Można powiedzieć, że u mbuny czerwony kolor nie występuje, a ja mam z selektywnej hongi, których rodziców ze stada hodowlanego, karmionych codziennie cyklopem, artemią i spiruliną, jak zobaczyłem, to szczękę z podłogi 5 minut zbierałem - po prostu żywa, intensywna czerwień, góra i spód łba, płetwa grzbietowa, ciemne pionowe pasy. No szok, i najlepsze, że samice były identyczne, zobaczymy co z tego mi wyrośnie.


Wracając do wątku - stawiam nadal na interruptusa, przynajmniej tak nie oblatany, jak już johannii, samiec jest ciemniejszy i ewidentnie różni się od cyaneorhabdosa, co o johanniim nie zawsze można powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narybek zolto-mandarynkowy w jeziorowych zdjeciach widzialem mandarynkowe nawet w ksiazce Ada sa tej barwy natomiast intereptusa wszystkie czysto zolciutkie i watpie zeby samice tych 2 tak zpokrewnionych gatunkow melanochromisa byly identycznie ubarwione bo poprostu byly by nierozpoznawalne i gatunek zakwalifikowano by jako 1 natomiast wieloletni chow krajowy moze powodowac to ze samiczki staja sie zolte a samce zamiast podluznych pasow maja bardziej kratke... Co do maingano samiec johanni powinien miec ciemniejszy granat.


NA zdjeciu jest johhanii interuptus maingano http://www.malawicarsten.dk/img/upload/IMG_5620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak w ogóle, to kisor, nie kisior.


wybacz za literówkę

co do ryb zwłaszcza z tego zdjęcia http://www.safhl.net/davesfish/images/Pseudotropheus%20sp%20Elongatus%20Ornatus%20Tanzania%20Chuwa.jpg

to jednak moje są bardziej wybarwione .Nie wiem czy to jest spowodowane .oświetleniem , może karmieniem (ja używam wybarwiającego hikari) .Jak będę w domu postaram się zrobić zdjęcia i wkleję do galerii ,będzie można porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.