Skocz do zawartości

okolo 340l 149X46X50


Zadlo

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze nie mówi się "chodować" tylko hodować, po drugie to co podoba się mojej żonie nie musi się podobać twojej kobiecie, która daje Ci kasę na rybki, których się boi. Jakaś masochistka czy co ?

dzieki za lekcje ortografii, ale nie onia prosilem, niechcesz pomagac poczatkujacym twoja decyzja ale zdanie mozesz zachowac dla siebie, moja brzydzi sie rybek tak jak inni pajakow, myszy, szczurow, wezy itp. kocha mnie i moje pasje, daje kase wiec chce miec takie pyszczaki jakie jej sie podobaja, a dla mnie to narazie czarna magia wiekszosc rybek wyglada podobnie w sklepach w moim miescie nie ma za duzego wyboru a proszac o pomoc w doborze obsady moge nie popelnic bledu sluchajac rad bardziej doswiadczonych "hodowcow", wiec tobie juz dziekuje i prosze o pomoc bardziej normalnych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie mówi się "chodować" tylko hodować, po drugie to co podoba się mojej żonie nie musi się podobać twojej kobiecie, która daje Ci kasę na rybki, których się boi. Jakaś masochistka czy co ?

dzieki za lekcje ortografii, ale nie onia prosilem, niechcesz pomagac poczatkujacym twoja decyzja ale zdanie mozesz zachowac dla siebie, moja brzydzi sie rybek tak jak inni pajakow, myszy, szczurow, wezy itp. kocha mnie i moje pasje, daje kase wiec chce miec takie pyszczaki jakie jej sie podobaja, a dla mnie to narazie czarna magia wiekszosc rybek wyglada podobnie w sklepach w moim miescie nie ma za duzego wyboru a proszac o pomoc w doborze obsady moge nie popelnic bledu sluchajac rad bardziej doswiadczonych "hodowcow", wiec tobie juz dziekuje i prosze o pomoc bardziej normalnych ludzi.



Po pierwsze: niechlujne pisanie postów (błędy, brak dużych liter, itp) oznacza brak szacunku do innych użytkowników tego forum.

Co do obsady to możesz poszukać tu: http://www.cichlid-forum.com/profiles/category.php?cat=2, możesz pooglądać na innych stronach internetowych, w książkach .....

Jeżeli znajdziecie interesujące/podobające się Wam ryby sprawdźcie ich dostępność i po tym wszystkim zadaj pytanie czy w Twoim baniaku mogą być takie, a takie ryby.

Podejrzewam że nikt nie da Ci odpowiedzi: kupuj Saulosi bo się żonie spodobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, skoro Twoje hobby Twoja pasja to tobie się mają pysie podobać, bo jeśli spodobają jej się jej gatunki których nie powinno się trzymać razem , to zrobisz to dla niej i kupisz ? bo daje kasę ?

a to żę daje kasę to śmieszny argument, bo to nie samochód wart tysiące tylko , pysie które dla chcącego są do załatwienia od hodowców w cenie 2,50, 3zł /sztuke, dla mało sprytnych do kupienia w sklepie w cenie 10-15zł, .

gdybym to ja był na Twoim miejscu i miał tak ograniczone własne hobby , to zastanawiałbym się czy żony nie wymienić :mrgreen: P.S mojej kobiecie bardzo się spodobały |:

Labeotropheus Trewasae Chilumba - za zadarty ryjek

Socolofi white Albinos - za to ,że ładnie na czarnej folii kontrastują

Pseudotropheus Saulosi - samica nie miała jednego oka, przygararneła i pokochała jak własne dziecie :D i jest dla niej najpiękniejsza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę pozostawać w temacie dyskusji

Żądło: po pierwsze na 4 gatunki twoje akwarium jest za małe, po drugie rada Kunty jest najlepsza: weź niewiastę, odpal neta, pooglądajcie zdjęcia i zobaczcie jakie ryby wam się podobają. Musicie tylko pamiętać żeby patrzeć i na samce i na samice. Dobry "wywiad" to podstawa sukcesu. Jak wybierzecie kilka wstępnych gatunków to będzie można pogadać o konkretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male ot: jak zasluze na bana no coz takie zycie, ale brak polskich liter, blad ortograficzny, brak interpunkcji to juz oznacza ze nie szanuje tu ludzi bez przesady, ja nie robie prywatnych wycieczek i nie oceniam tu ludzi nie musze sie spowiadac dlaczego mam taka a nie inna sytuacje w domu bo to nie tematyka tego forum, prosze o pomoc a co chwile dostaje w leb dlaczego: bo jestem tu nowy, bo mam dziwny nick, bo mam smiesznego avatara, bo nie zalapalem sie do kola wzajemnej adoracji. mam do ogarniecia wlasne forum gdzie administruje plus kilka innych do przeczytania i naprawde przebrniecie czasami jednego dnia przez 100 postow to ciezki orzech do zgryzienia i dlatego moze zamiast szukac wole to zebrac w jednym temacie dotyczacym mojego akwarium, a przyszlo mi pisac elaboraty do prywatnych wycieczek niektorych z was.


powrot do tematu tak przegladalem np. galerie klubu malawi, przegladalem tez oferte jednego ze sklepow i tam bylo to super nawet zrobione bo byly samce i samiczki na jednej fotce ale wybor nie wiem czy duzy czy maly bo 46 gatunkow ale fotki nie oddaja tego co na galerii klubu gdzie znow przewazaja samce a jakby nie bylo one sa tylko dodatkiem do tego biotopu, od roku szykowalem sie do zmiany akwarium i obsady, i wiem ze pysie sa dosc wymagajace i to ze maja swoje rewiry powoduje ze trzeba rozwaznie dobrac ilosc ryb i gatunkow a w moim miescie w najlepszym akwarystycznym koles mi mowi mozna nawet 4 gatunki i z 25 rybek w takim akwarium bo jak bedzie przerybienie to bedzie ok. i dlatego prosze o wsparcie i pomoc i mile slowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu nie pakował 4 gatunków.W trochę większym baniaku mam 3 gatunki z docelową ilością sztuk 20-22 sztuk.Możesz dać "klasyczny"układ 1+3/4 co da ci 12-15 sztuk przy 3 gatunkach i na tym poprzestał.Teraz tylko siąść i przeglądać foty,wybrać kilka interesujących gatunków.Potem napisać na forum i dobierzemy te 3 gatunki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm jezeli twierdzisz ze Twoim hobby i pasja jest akwarystyka i zamierzasz trzymac pyszczaki z malawi, to dlaczego tak malo o nich wiesz, jezeli naprawde byla by to pasja na pewno sam bys wiedzial jakie ryby masz trzymac ! natomiast jezeli hobby to chociaz elementarne podstawy i inni nie powinni decydowac jaki gatunek masz wposcic - powinienes miec swoj typ na ktorym mozna oprzec budowanie obsady.Zachowujesz sie jak laik ktory wejdzie na to forum i wypali mam 340l nie podajac nawet wymiarow akwarium a jest to wazne, czy filtracji i wypali chce 3 gat. kolorowe najlepiej zobacz FAQ i obsady zaproponowane na 300l


p.s ja jednak mysle ze powinienes miec akwarium towarzyskie, bo na malawi jest zawczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.