Skocz do zawartości

co ile wymieniacie gabke w wenetrznym? turbo 1100l


lexo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam aquael turbo 1100l, od roku. I zawuazylem ze filtr sie zapycha juz po 4 dniach. Słabe napowietrzanie, ryby stoja przy powierchni i nawet nie chca jesc. Naturalnie jak wyplucze gabke to wszystko wraca do normy. Wczesniej tego nie bylo. Filtr mam juz rok. I nie wiem, czy filtr nie wyrabia bo ryby podrosly, czy gabke szlag trafil. Co myslicie o tym. Wiadomo kupie gable i sie przkoenam czy trzeba wymienic filtr. Akwa 240l. ,. ale moze cos wczesiej doradzicie?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna gąbka przy turbo 1100 jest za drobna. Pysie syfią "grubo". Aby było wszystko ok musisz wymienić gabkę na zupełnie inną. Obecnie założyłem taką samą jak ma FAN3. Tylko trzeba nożyczkami wyciąć środek aby weszła rurka zasysająca turbo. Gruby syf wnika w gąbką, nie osiada na jej powierzchni, a odpowiedni przepływ zostaje zachowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurosław to ciekawe co mowisz. Kupic gabke do fana 3 czy fana3+ bo z tego co wiem minimalnie sie roznia.?

Gabka z fana3 ma duzo mniejsza powierzchnie niz do turbo 1100 , czy to nie bedzie gorzej działało?

pozdr.



czym FAN3 rózni się od FAN3+ ? rurka zasysająca jest jakaś taka plaskata a nie okrągła ? Nie ma to znaczenia.


Gąbka ma mniejszą powierzchnię ? jeśli już, to bedzie lepiej działało, bo prędkość przepływu będzie wieksza. Gąbka w sumie dowolna, jak pisze Czester. Zwróć uwagę jedynie by wielkość oczek była porównywalna do tej w FAN`ach czyli niezbyt drobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lexo


Taka moja mała rada, weź się pozbądź tego filtra i kup AT-203 z gąbką i będziesz miał problem z głowy.

JA miałem TURBO (N) 750 i co dziennie prawie musiałem gąbkę płukać. Teraz to robię co 4dni i tylko żałuję że wcześniej nie kupiłem AT-203 jak każdy radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co była winna głowica w tym przypadku? dlaczego nie wymieniłeś samej gąbki, tylko zaraz wymiana głowicy i to na znacznie potężniejszą, skoro wcześniej to gąbka się zapychała, znaczy się pompa wystarczająco dobrze dawała.



Zmieniłem ze względu bo była bardzo słaba, nie spełniała mojego oczekiwania.

Teraz jestem bardzo zadowolony z tej AT-203. Każdemu polecam tą głowicę.



Zamowilem z netu wlasnie 2 inne tanie gabki. Nie wiem czy beda dobre , bo ze zdjeć nie wiele moge wywnioskowac. http://www.rybarium.pl/sklep/@/gabka-zapasowa-maxi_103111.html

http://www.rybarium.pl/sklep/@/filtr-wewnetrzny-gabka-okragla_102154.html



Ja też tych gąbek używałem ale bardzo mi się szybko zapychały i MAX 2-3 musiałem je płukać .

Obecnie mam taką:

http://www.holenderskie.nazwa.pl/index.php?p2673,bio-filtr-atman-rozmiar-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.