Jump to content

co ile wymieniacie gabke w wenetrznym? turbo 1100l

lexo
 Share

Recommended Posts

witam

posiadam aquael turbo 1100l, od roku. I zawuazylem ze filtr sie zapycha juz po 4 dniach. Słabe napowietrzanie, ryby stoja przy powierchni i nawet nie chca jesc. Naturalnie jak wyplucze gabke to wszystko wraca do normy. Wczesniej tego nie bylo. Filtr mam juz rok. I nie wiem, czy filtr nie wyrabia bo ryby podrosly, czy gabke szlag trafil. Co myslicie o tym. Wiadomo kupie gable i sie przkoenam czy trzeba wymienic filtr. Akwa 240l. ,. ale moze cos wczesiej doradzicie?

pozdro

Sprawdź jak chodzi filtr z i bez gąbki i sam oceń czy trzeba wymieniać.

Turbo 1100 fana jest bardzo słabym filtrem i nie ma tego przepływu co na kartce. Nie zaszkodzi wymienić na mocniejszy.

oryginalna gąbka przy turbo 1100 jest za drobna. Pysie syfią "grubo". Aby było wszystko ok musisz wymienić gabkę na zupełnie inną. Obecnie założyłem taką samą jak ma FAN3. Tylko trzeba nożyczkami wyciąć środek aby weszła rurka zasysająca turbo. Gruby syf wnika w gąbką, nie osiada na jej powierzchni, a odpowiedni przepływ zostaje zachowany.

Nurosław to ciekawe co mowisz. Kupic gabke do fana 3 czy fana3+ bo z tego co wiem minimalnie sie roznia.?

Gabka z fana3 ma duzo mniejsza powierzchnie niz do turbo 1100 , czy to nie bedzie gorzej działało?

pozdr.

Nurosław to ciekawe co mowisz. Kupic gabke do fana 3 czy fana3+ bo z tego co wiem minimalnie sie roznia.?

Gabka z fana3 ma duzo mniejsza powierzchnie niz do turbo 1100 , czy to nie bedzie gorzej działało?

pozdr.

Jak już to kup dużą uniwersalną i sobie dotniesz

pozdr.

czym FAN3 rózni się od FAN3+ ? rurka zasysająca jest jakaś taka plaskata a nie okrągła ? Nie ma to znaczenia.

Gąbka ma mniejszą powierzchnię ? jeśli już, to bedzie lepiej działało, bo prędkość przepływu będzie wieksza. Gąbka w sumie dowolna, jak pisze Czester. Zwróć uwagę jedynie by wielkość oczek była porównywalna do tej w FAN`ach czyli niezbyt drobna.

ŁUKASZ SZIN

lexo

Taka moja mała rada, weź się pozbądź tego filtra i kup AT-203 z gąbką i będziesz miał problem z głowy.

JA miałem TURBO (N) 750 i co dziennie prawie musiałem gąbkę płukać. Teraz to robię co 4dni i tylko żałuję że wcześniej nie kupiłem AT-203 jak każdy radził.

a co była winna głowica w tym przypadku? dlaczego nie wymieniłeś samej gąbki, tylko zaraz wymiana głowicy i to na znacznie potężniejszą, skoro wcześniej to gąbka się zapychała, znaczy się pompa wystarczająco dobrze dawała.

ŁUKASZ SZIN
a co była winna głowica w tym przypadku? dlaczego nie wymieniłeś samej gąbki, tylko zaraz wymiana głowicy i to na znacznie potężniejszą, skoro wcześniej to gąbka się zapychała, znaczy się pompa wystarczająco dobrze dawała.

Zmieniłem ze względu bo była bardzo słaba, nie spełniała mojego oczekiwania.

Teraz jestem bardzo zadowolony z tej AT-203. Każdemu polecam tą głowicę.

Zamowilem z netu wlasnie 2 inne tanie gabki. Nie wiem czy beda dobre , bo ze zdjeć nie wiele moge wywnioskowac. http://www.rybarium.pl/sklep/@/gabka-zapasowa-maxi_103111.html

http://www.rybarium.pl/sklep/@/filtr-wewnetrzny-gabka-okragla_102154.html

Ja też tych gąbek używałem ale bardzo mi się szybko zapychały i MAX 2-3 musiałem je płukać .

Obecnie mam taką:

http://www.holenderskie.nazwa.pl/index.php?p2673,bio-filtr-atman-rozmiar-3