Jump to content

Demasoni


junior13
 Share

Recommended Posts

mam pytanie do hodowców ps. demasoni

czy jest to normalne ,że z 14 szt w przeciągu 3 m-cy pozostało mi ich tylko 7 a nie zauważyłem jakiś większych starć miedzy nimi.Ryby w ciągu dnia pływają spokojnie więc stawiam ze muszą się tłuc w nocy.Demasoni mają ok 2.5 do 3cm akwarium 240l i pozostała obsada to 5szt hongi.

Link to comment
Share on other sites

Taki ich urok. A na poważnie to zacznij od podania podstawowych danych dotyczących zbiornika, filtracji, parametrów wody, pokarmów którymi karmisz itd

Link to comment
Share on other sites

to tak filtracja mechanik at-203, biolog at-cf1200,pokarm hikari cichlid excel, cichlid gold , cichlid staple ,spirulina super forte 36% + brokuł, sałata,makaron.

PH-7,5 -8

NO2-0

NO3-12.5 do 25

podłoże piasek ,kamienie serpentynit ,tło łupek

Link to comment
Share on other sites

Usuń z diety pokarmy mięsne: Hikari Chichlid Staple, Gold a dodaj Naturefood Premium Cichlid Plant, Dainich Veggie FX, Deluxe, spirulina OSI. Demasoni są bardzo wrażliwe na stosowanie nieodpowiedniej diety i moim zdaniem większość "tajemniczych" zgonów jest spowodowana podawaniem nieodpowiednich pokarmów.

PS. namaczasz granulat Hikari przed podaniem?

Link to comment
Share on other sites

granulat namaczam ok 5min przed podaniem.Podstawowym pokarmem ktory stosuje jest spirulina oraz hikari cichlid excel resztę jako urozmaicenie diety. Jeżeli stawiasz na zle dobrany pokarm czy ryby powinny sie jakoś dziwnie zachowywać abym mógł to zaobserwować ? Proszę jeszcze o poradę czy mam dokupić demesoni czy zostawić na razie tak jak jest i obserwować.

Link to comment
Share on other sites

Siedem sztuk jak na Demasoni to za mało, powinny być trzymane w większej grupie Ja bym dokupił. Granulat namaczasz zbyt krótko, powinno się go moczyć ok.20 minut. U mnie podstawą karmienia są płatki, granulat podaję 1-2 razy w tygodniu. Możesz poobserwować jakie ryby maja odchody, powinny być krótkie i łamliwe.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za pomoc i oczywiście postaram się stopniowo zakupić w/w pokarmy .

Demasoni mają odchody prawidłowe jedynie u hongi zauważyłem ,ze są dosyć długie niełamliwe ale one mają się dobrze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pablomas
   Niemcom nie ufaj 😁 A tak serio handlowcy na maxa wykorzystują niewiedzę kupującego i wszytko w temacie , coś się dobrze sprzedaje to czemu nie.
  • pulpet
   To nie do końca tak. Tu jeden z niemieckich kolegów fajnie opisuje, skąd biorą się nieścisłości i nieporozumienia jeśli chodzi o oznaczenie pokoleń.  https://www.malawi-germany.de/index.php/wissenswertes/512-f1-vs-wfnz-die-generationenssysteme.html To co robią z tym sprzedawcy może być wynikiem niewiedzy i nieznajomości zagadnienia. Może nie każdy sprzedawca/importer wie o istnieniu  dwóch klasyfikacji używających oznaczeń Fx i wtedy w dobrej wierze sprzedaje ryby sklasyfikowane wg stopnia pokrewieństwa jako ryby sklasyfikowane pod względem domieszki "dzikiej krwi". Nie zawsze musi to być oszustwo.
  • tom77
   Moim zdaniem oszustwo. Mogą być nieścisłości i różne rozumienia jak nazywać ryby z hodowli przyjeziorowych, ale jeśli ktoś przywozi/zamawia ryby z Afryki i potem nazywa ryby w drugim lub jeszcze późniejszym pokoleniu terminem "F1" to ewidentnie oszukuje. F1 to tylko pierwsze pokolenie, czyli rodzice z odłowu, tarło w akwarium (w niewoli). Zdaję sobie sprawę, że część sprzedawców może oszukiwać, ale jeżeli my malawiści hobbyści zaczniemy to akceptować wtedy błyskawicznie "pieniądz gorszy wyprze lepszy" i przyzwoitej jakości ryb będzie jak na lekarstwo (patrz los saulosi lub oryginalnego S.fryeri)
  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.