Jump to content

złe parametry wody !!!


aldona
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie

w czoraj reklamowałam moje akwa 240 l musiałam z niego wszystko wyciągnąc i wsadzic do nowego wode wlałam do wanny i wlałam ja zpowrotem do akwa 70 % , 30 % było swieżej ,piachu nie płukałam bo miał dobiero 3 tyg akwa ogólnie było dosyc nowe , kubełka nie czyściłam , wlałam do wody nitrivek i dzsiaj rano mierze parametry a tu No2 0,4 No3 25mg/l jak moge obnizyc te No2 i 3 i czemu jest takie wysokie

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli kubeł nie pracował tylko tak stał bez przepływu to nic dziwnego że no2 0,4 ,zrób test kranówy .


kubeł stał przez 3 godz max parametry kranówki sa idealne

Link to comment
Share on other sites

aqua skalar

No to teraz pojadę po bandzie, być może nawet ban się trafi :evil:.


A może by tak odczekać trochę i dać zbiornikowi szansę na stabilizację parametrów, przecież cierpliwość winna być główną cnotą akwarytsy :wink:. Obserwój zachowanie ryb i przede wszystkim poziom NO2, jeśli tendencja będzie spadkowa to wszystko zmierza w dobrą stronę :). Odnośnie do NO3, to przecież jego poziom nie jest aż tak tragiczny, biorąc pod uwagę rewolucje jakie ostatnio zaszły w akwarium.

Link to comment
Share on other sites

j.w. poczekaj i zmierz ponownie.


Myśmy CI przypadkiem nie pisali, żeby ten kubeł podłączyć do wody w wannie ?


tak pisaliście o filtrze zeby podłączyć i grzałke ale nie konkretnie sam kubeł

Link to comment
Share on other sites

Filtr biologiczny mógł ci zdechnąć, przykra sprawa bo wymagać będzie odczekania jeszcze kilku tygodni aż od nowa zasiedlą go bakterie azotowe.

Link to comment
Share on other sites

Filtr biologiczny mógł ci zdechnąć, przykra sprawa bo wymagać będzie odczekania jeszcze kilku tygodni aż od nowa zasiedlą go bakterie azotowe.

tylko ze ja z niego nie wylewałam wody zakręciłam zawory i tyle to mogło doprowadzic do obumarcia bakterii ? a jak go trzeba wyczyscic to wiem ze w tej samej wodzie to takie czyszczenie nie zabije bakterii ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pablomas
   Niemcom nie ufaj 😁 A tak serio handlowcy na maxa wykorzystują niewiedzę kupującego i wszytko w temacie , coś się dobrze sprzedaje to czemu nie.
  • pulpet
   To nie do końca tak. Tu jeden z niemieckich kolegów fajnie opisuje, skąd biorą się nieścisłości i nieporozumienia jeśli chodzi o oznaczenie pokoleń.  https://www.malawi-germany.de/index.php/wissenswertes/512-f1-vs-wfnz-die-generationenssysteme.html To co robią z tym sprzedawcy może być wynikiem niewiedzy i nieznajomości zagadnienia. Może nie każdy sprzedawca/importer wie o istnieniu  dwóch klasyfikacji używających oznaczeń Fx i wtedy w dobrej wierze sprzedaje ryby sklasyfikowane wg stopnia pokrewieństwa jako ryby sklasyfikowane pod względem domieszki "dzikiej krwi". Nie zawsze musi to być oszustwo.
  • tom77
   Moim zdaniem oszustwo. Mogą być nieścisłości i różne rozumienia jak nazywać ryby z hodowli przyjeziorowych, ale jeśli ktoś przywozi/zamawia ryby z Afryki i potem nazywa ryby w drugim lub jeszcze późniejszym pokoleniu terminem "F1" to ewidentnie oszukuje. F1 to tylko pierwsze pokolenie, czyli rodzice z odłowu, tarło w akwarium (w niewoli). Zdaję sobie sprawę, że część sprzedawców może oszukiwać, ale jeżeli my malawiści hobbyści zaczniemy to akceptować wtedy błyskawicznie "pieniądz gorszy wyprze lepszy" i przyzwoitej jakości ryb będzie jak na lekarstwo (patrz los saulosi lub oryginalnego S.fryeri)
  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.