Skocz do zawartości

Jasne oblepione pyski


kunta

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawało mi się że odpowiadałem na tego posta ? gdzieś mi chyba wsiorbało - ale to tak na marginesie.

(...)i zacząłem dzisiaj przeglądać książki pod kątem takich właśnie zmian. No i znalazłem Flavobacterium columnare czyli flawobakteriozę (fleksi bakteriozę)(...)



Mutra, możesz podać źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antychowicz, Jara, Prost. Plus jeszcze jakiś skrypt z mojej uczelni - autora nie znam bo brakuje w nim kilku pierwszych stron.


Kunta: Z opisu wynika że nie trzeba tego dolewać, problem może jednak polegać na tym że ja nie widzę co tam jest substancją aktywną. Równie dobrze może to być jakaś etakrydyna lub coś podobnego - a to już nie tak skuteczne jak Bactopur direct i z karmą też tego nie podasz.

edit: poszukałem w necie i znalazłem zalecenie żeby dolewać co tydzień tę samą dawkę. Nie znalazłem nic na temat tego co jest w środku. Ma ten specyfik jakąś barwę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest pochodna glikolu etylenowego, coś na kształt alkoholu. Nie antybiotyk :(. Coś pomoże ale tylko z zewnątrz. Masz dostęp do jakiegoś lekarza albo weta tak żeby Ci wypisał receptę?


Edit: Mądra książka mówi że można użyć roztworu do namoczenia karmy :? To co masz w butelce ma stężenie 0,4%, do namaczania karmy stosuje się roztwór 0,001% czyli jeden mililitr na 400ml czyli czyli pół mililitra na 200ml itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lekarzy to tu ciężko z dostępem do recept.

Z tego co wyczytałem na ichniejszych forach z rzeczy ktore mogą być tu dostępne są:



King British


* Fin Rot & Fungus Control (contains 2-Phenoxyethanol 5.66 %w/w) [2]

* Disease Clear (contains Protargol 0.151%w/w (Silver proteinate) [2])

* Bacteria Control (contains Formaldehyde (35.6 % solution) 10.92 % w/w, Sodium Chloride 0.60 %w/w, Magnesium Sulphate 0.30 %w/w % Allantoin 0.04 %w/w) [2]


* Methylene Blue (contains Methylene Blue 2.44 %w/w) [2]




Interpet


* No.8 - Anti Fungus and Fin Rot

* No.10 - Methylene Blue

* Catalogue




WaterLife


* Myxazin - broad spectrum bactericide (contains Formaldehyde 0.12%w/w, Malachite Green 0.085% w/w, Acriflavine Hydrochloride 0.055% w/w) [3]




Pets at Home


* Disease Treatment (contains Protargol 0.151% w/w (Silver proteinate) [3]




API (Aquarium Pharmaceuticals)


* E.M. Erythromycin™ Powder - Broad spectrum Antibiotic. (contains Sodium chloride >80%, erythromycin phosphate 1-10%, Amorphous silica 1-5%. See MSDS)

* Furan-2™ Powder - Kills gram-positive & gram-negative bacteria (contains Sodium chloride >90%, Nitrofurazone 1-5%, silica amorphous 1-5%, furazolidone < 1%. See MSDS)

* Melafix® (contains Melaleuca, as Cajuput oil 1%. See MSDS)

* PimaFix™ Anti Fungal & Bacterial (contains bay oil 1%. See MSDS)

* T.C. Tetracycline™ Powder - Kills gram-negative bacteria (contains Sodium chloride >60%, tetracycline hydrochloride 10-30%, amorphous silica 1-5%. See MSDS)

* Triple Sulfa™ Powder three sulfa antibacterial medications (contains Sodium chloride >60%, sulfathiazole 10-30%, sulfamethazine 1-10%, sulfacetamide sodium 1-10%, amorphous silica 1-5%. See MSDS)


Tetra UK


* TetraMedica GeneralTonic Kills bacteria, fungus and parasites.



Coś się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem do konca czy to poprawa czy kolejne stadium?

Na początku miała takie białe frędzle coś jak złuszczony naskórek, teraz to wszystko zeszlo i ma taką jakby świeżą bliznę.


t5.jpg[/attachment:c52wnb05]


t6.jpg[/attachment:c52wnb05]


Trochę mnie martwi caly czas wysoki poziom NO3 - widzę że rybom to bardzo dokucza.

Kupiłem wczoraj JBL NitratEX - podobno z 200 litrów w ciągu 2 dni potrafi wyssać 9000mg NO3 czyli spadek byłby o okolo 50mg/l.

No pewno bardzo pomogło by to rybom ale na tym co wczoraj nalałem jest informacja żeby przed wlaniem leku powyciągać wszelkie pochłaniacze NO3 więc lipa.

Jak to jest z podmiankami - mogę teraz jakieś robić czy nie za bardzo?

post-8420-14695712428982_thumb.jpg

post-8420-14695712429654_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.