Jump to content

450l mbuna


L1zakZiz
 Share

Recommended Posts

mam 11 auratusów,11 johanni i 28 red-red`ów, Co mógłbym dodać.

Oświetlenie 2x Fluora 36W z odbłyśnikiem, 2x fluval 405(1300l/h) + pompa w środku aqua-szuta 1100l/h


Chciałbym dodać coś żółtego i mocno niebieskiego ale brak mi wiedzy aby wybrać które się nadadzą do tej obsady.

Link to comment
Share on other sites

z żółtych polecam dodać 24 yellowy, a z niebieskich 18 maingano.


Johanni jest gatunkiem żółto niebieskim...

Link to comment
Share on other sites

z żółtych polecam dodać 24 yellowy, a z niebieskich 18 maingano.


Johanni jest gatunkiem żółto niebieskim...


Auratus jest raczej roslinozerca wiec dieta z miesozernym yellowem ...

natomiast,maingano jako 3 melanochromis rowniez nie jest trafionym pomyslem , beda bastardy i ciagle nekanie przez bardzo podobnego samca m.johannii temat przerabialem.


Ja bym dodal kolor mocno niebieski w pasy pionowe bo poziome masz u auratusa i proponuje p. demasoni 20 sztuk .

masz juz strasznie zolto , po co Ci wiecej tego koloru, dodaj demasoni i nic wiecej zauwaz ze m.johhani i m. auratus sa mocno terytorialnymi i agresywnymi rybami ,a do tego masz duzo redkow i moze utrzymasz 2 samce tego gatunku.

Link to comment
Share on other sites

elozox ty to piszesz serio czy coś z tobą nie halo...kisor napisał to napisał to jako forma...wyśmiewcza...kolego L1zak masz już tam ogromne przerybienie,trzymasz już 50 pyszczaków w 450l.Ja bym się martwił redukcją a nie dodawaniem kolejnych ryb....żenada...

Link to comment
Share on other sites

#Perez trochę kultury kolego.

Ryby są młode wielkość 4-6cm. Auratusy mają 6-7cm i tylko jeden samiec,reszta jest idealnie żółta bez ciemnych przebarwień. Zajmowałem się już hodowlą pyszczaków z innego jeziora dlatego nie uważam ,iż przerybienie jest czymś złym. W ten sposób nie widać przejawów agresji a ryby czyją się często znacznie lepiej niż w zbyt małej ilości. Filtracja pozwala mi utrzymać sporo ryb w tym zbiorniku. Zresztą nadmiar samców i tak odejdzie.


Perez nie krytykuj wypowiedzi innych gdy sam nic do tematu nie wnosisz.


Johannii są błękitne ja myślałem o czymś bardziej niebieskim właśnie jak maingano

Link to comment
Share on other sites

Jeśli takiego przerybienia nie uważasz za coś złego to współczuje.Na dodatek masz filtr wew. o przepływie tylko 1100l/h....Pomyśl jak ryby dorosną do 12-15 cm oddasz 10 samców dodasz kolejne 2 gatunki i znowu masz 50 ryb.W takim zbiorniku większość doświadczonych klubowiczów trzyma max.26 ryb.Ja nawet 22 pyszczaki.

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol
mam 11 auratusów,11 johanni i 28 red-red`ów, Co mógłbym dodać.


nie wiem co ty chcesz dodac, ale ja dodam, ze to glupi pomysl. jak koledzy pisali, ze czeka cie redukcja, to czego jeszcze nie rozumiesz?


kolejny post typu - co zrobic - my A, a ty B.

imo do zamkniecia.

Link to comment
Share on other sites

dlatego nie uważam ,iż przerybienie jest czymś złym. W ten sposób nie widać przejawów agresji a ryby czyją się często znacznie lepiej niż w zbyt małej ilości

A ja jestem przeciwnego zdania, kiedy akwarysta powstrzyma sie przed wsadzeniem n ryb na litr,byle tylko parametry wody utrzymać, a da im naprawdę wiele miejsca - dopiero wtedy moga pokazać swoje prawdziwe zachowania zamiast kłebić się bez sensu.Tak, sprawdziłem obie możliwości. Co prawda nie mogę przestawić dowodów na to jak dobrze ryby się czują, a o estytykę w ogóle nie ma co się kłócić bo rzecz gustu i wrażliwości. Aha, ty masz jeszcze młode ryby, na pewno nie 50 dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
  • Vrzechu
   @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
  • KapitanCzysty
   Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione 😉 . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. 😄 Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz?  Całokształt bardzo mi się podoba.
  • Vrzechu
   Wygląda pięknie  Dopiero co zakładałem swój zbiornik a po przeczytaniu kilku postów tutaj, już tęsknie za zakładaniem nowego baniaka  Powodzenia na dalszym etapie  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.