Skocz do zawartości

Filtracja 180l


Sib

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za mocny do tak małego baniaka?U mnie 2217 robi za biologa w 450.Będziesz musiał kupić zawory i go przykręcić.

No właśnie cały czas się nad tym zastanawiam. 2217 to 1000l/h. Kupując 2217+ w zestawie mam dwa zawory i wkład węglowy za 511zł.

To może 2215+ za 380 zł? Tutaj przepływ to 600l/h.

Sprawa jest o tyle skomplikowana, iż baniak 180l to przejściówka. Finalnie pójdzie na Holendra, a Malawi będzie sobie pluskać w 450-600 litrów.

Akwa roślinne powinny mieć (chyba) kubły o większej mocy niż Malawi. Piszę chyba bo jestem zielony w te klocki. Obawiam się, że w roślinnym przepływ 600l/h to trochę mało.

2217 => 1000l/h, pojemność filtra 6,6l, objętość wypełnień 6l,

2215 => 600l/h, pojemność filtra 4,8l, objętość wypełnień 4l.

Może jest ktoś mądry i mi doradzi czy dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roślinnych chodzi o to żeby mocny prąd nie niszczył roslin. I w holendrach i w malawi musisz mieć na tyle duży kubeł aby "pociągnał" filtracje biologiczną. Jeżeli planujesz większe akwarium to oczywistym jest, że powinieneś zdecydować się na większy kubeł, jeżeli ma on potem w tym większym akwarium pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz większe akwarium to oczywistym jest, że powinieneś zdecydować się na większy kubeł, jeżeli ma on potem w tym większym akwarium pracować.

Ten który teraz kupię zostanie już w 180-ce.

Do nowego baniaka będę dobierał kolejny kubełek ;)


Sib, a przemyślałeś sprawę dokładnie? Nie lepiej wziąć'>http://www.eheim.com.pl/product_info.php?cPath=21_26&products_id=756

Nic innego nie robię tylko myślę o kuble. Już mi się to śni po nocach ;) Zastanawiałem się nawet nad Eheim Profesional II 2026. Ale "classic" ma opinię, że jest niezniszczalny. W niem nie ma co się popsuć ;)

Póki nie pójdę do sklepu i nie kupię póty sprawa jest otwarta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma zostać w 180l to sprawa jest oczywista-2215.Ja mam takowe 2 szt.kupione za 140 i 120zł.używane a śmigają pięknie.Tak jak napisałeś te kubły są nie do zajechania.Im mniej elektroniki tym lepiej.Zalewaniem się nie przejmuj ,tak jak pisałem już w innym temacie -prosto go zalejesz podpinając głowicę,moment i zalany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma zostać (jako biolog) w akwarium 180 w dodatku roślinnym to spokojnie wystarczy ci 2215/2215+. Kupisz go przez neta za 360+przesyłka a za zaoszczędzone pieniądze możesz nam wszystkim postawić piwo :mrgreen:

No i ok ;) A piwko będziemy mogli wypić np. na Aqua Zoo w Poznaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet w sklepie szklił mi żebym jednak kupił 2217 jeżeli docelowo ma on robić za biologa w roślinnym. Tłumaczył to tym, że np. podpięcie reaktora CO2 zmniejszy przepływ i 2215 może już nie wydolić. Jakoś do końca nie jestem przekonany co do jego wywodów.2215 jest przeznaczony do zbiorników o max objętości 350l, czyli teoretycznie mam spory zapas. Co Wy na to? Gość chciał wepchnąć mi to co aktualnie miał na sklepie, czy też ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet w sklepie szklił mi żebym jednak kupił 2217 jeżeli docelowo ma on robić za biologa w roślinnym.


Sib jeśli faktycznie będziesz miał w tym 180l akwarium "holendra", to być może sprzedawca miał trochę racji. Reaktor CO2 na pewno wydajności pompy nie zwiększy, a deklarowane przez producenta 1000l dotyczy pompy pracującej bez obciążenia. Ja w akwarium 75x29x45cm(ok. 95l) mam uruchomiony Jbl e900 i za mechanika robi tylko prefiltr z gąbki na wlocie, co w zupełności wystarcza. Poza tym w malawi do 180l wpuścisz już kilka dużych i mocno brudzących ryb, a w roślinnym stado np. microrasbora nigdy nie narobi Ci takiego bałaganu jak nawet niewielkich rozmiarów pyszczak.

Podsumowując, ja bym polecał ten mocniejszy, czyli 2217. Na razie popracuje w malawi jako biolog + głowica, a później w roślinnym przy skromnej obsadzie będzie pełnił podwóją funkcję. I czyba lepiej kupować przez internet, a napewno taniej i szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.