Skocz do zawartości

wysokie no3 w akwa 0k100mg


honzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam duży problem z wodą kranową bowiem ma ona zawartość no3 50.00mg .Co z tym zrobić ,problem powstał dziś rano ,wczoraj zrobiłem podmianę wody 1/3 zawartości zbiornika[zbiornik 200 l ,fluwal 405 + wewnętrzny juwel wklady; ceramika ,amonia węgiel i wata .Wczoraj kupiłem nowy pokarm Hikari Cichlid Excel .ryby jadły go niechętnie wiec dużo nie sypałem ale trochę zostało do rana .ok 10 kulek.Następnego dnia zauważyłem ze jest problem ryby spłoszone i duszące się .odrazu zrobiłem testy ph7.8 no2 0.00 no3 tragedia ok100.00 mg.testy robię regularnie co tydzień zawsze wychodzą dobrze ph ok8.00 no2. 00 no3 15 -20 max.Postanowiłem zrobić kolejną podmiane wymieniłem 30% wody nic nie pomogło i zaczołem badać kranówę i ma 50mg.co zrobić teraz ? w akwa mam no3 ok60mg .i to po kolejnej podmianie Test kropelkowy firmy APY dla sprawdzenia wiarygodności testera sprawdziłem wodę mineralna Volvic no3 5 wiec tester jest dobry.Co zrobić jak obnizyć no3 ? Czy ktoś ma takie no3 w wodzie kranowej? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub toxivec sery

Toxivec chyba nie usuwa azotanów, tylko amoniak i azotyny.


Na ulotce pisze :wink:

"SERA toxivec w natychmiastowy sposób usuwa niebezpieczne substancje takie jak azotany, chlor i chloraminę z wody w akwarium. Zapobiega wzrostowi glonów i redukuje częstotliwość podmian wody."


Na forum Tanganika gość pisze że stosował z powodzeniem (też wysokie NO3 w kranie) ale moim zdaniem to tylko doraźnie bo na stałe to za dużo chemii :(


Nie mam pojęcia czy kupisz w GB ale pewnie tak jak wszystkie produkty sery :?:


Żywice są lepszym rozwiązaniem ale z tego co czytałem nie działają natychmiastowo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na ulotce przekoloryzowali :wink:

Ale tu gość pisze że pomogło? (ostatnia wypowiedź)

http://klub-tanganika.pl/forum/viewtopic.php?t=1743

"witam

Swego czasu NO3 w moim akwarium wahało się w przedziale 80-120-160. Nawet 120l podmienianej wody raz na tydzień nie pomagało (akwa 450l). Nie pomogły nawet woreczki przepływowe. Zastosowałem Toxivec Sery i jak ręką odjął. Stosowałem go co 2 podmianę przez jakieś 2 miesiące czyli ok 4 razy. I teraz NO3 po 10 dniach od podmiany kształtuje sie w przedziale 10/20,a minęło już jakieś 3 miesiące kiedy ostatni raz zastosowałem preparat. Wszystkim, którzy mają problem z NO3 polecam Toxivec."


Tak trochę off top to zamówiłem purigen seachema i zobaczymy jak zadziała u mnie (NO3 przed podmianą ok 25-30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po mojemu to NO3 zbił podmianami wody. Nie było przyrostu azotanów bo Toxivec usunął wcześniej z wody NH4 i NO2. Zresztą nie o to tu chodzi :wink:

EDIT: używam Purigenu od jakiegoś czasu i wydaje mi się, że on też nie wpływa bezpośrednio na poziom azotanów. Pośrednio tak usuwając NH4 i NO2, a resztę załatwiają regularne podmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.