Jump to content

Czy warto BIOCERAMAX ULTRAPRO 1600?


wesolcmg
 Share

Recommended Posts

Witam.

Znalazłem na stronie aquael ceramikę której jeszcze praktycznie nie widziałem bo to kulki https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&productId=32001&langId=1000&parent_category_rn=10619 na allegro stoją po 25zł.

Używał ktoś czy raczej strata kasy? ale jednak większa powierzchnia dla bakterii.

Co o tym sadzicie?

Link to comment
Share on other sites

Wiele firm ma takie lub podobne kulki w ofercie. Ja korzystam z filtusa. To dobra koncepcja ale w takiej cenie IMO się nie opłaca

Link to comment
Share on other sites

Tylko że przykładowo filtus ma 380m.kw/1L a tutaj 1600m.kw/1L.

Czyli jakby chcąc nadgonić tą powierzchnie to by trza kupić ok 5szt a 5L to niezły już opór dla wody.

Link to comment
Share on other sites

Powierzchnia deklarowana przez producenta ma to do siebie że jest ...deklarowana. Super hiper porowate materiały nawet jeżeli faktycznie są super porowate podlegają takim samym ograniczeniom jak każde inne. Jeżeli wsypiesz do kubła ceramikę to musisz się liczyć z tym że nie wszystkie pory są dostępne dla bakterii i nie we wszystkich dostępnych baterie będą miały warunki odpowiednie do rozwoju. Do mnie rozdmuchany aspekt rzekomej super porowatości nie przemawia bo doświadczenie pokazuje że rezultaty są podobne w przypadku różnych ceramik.

Link to comment
Share on other sites

Jednak powierzchnia kulki wydaje mi się że jest lepiej opływana przez wodę niż jednak rurki (też je posiadam) bo przez środek może rzadziej przepłynąć woda natleniona.

Link to comment
Share on other sites

Jednak powierzchnia kulki wydaje mi się że jest lepiej opływana przez wodę niż jednak rurki (też je posiadam) bo przez środek może rzadziej przepłynąć woda natleniona.

Tak, tylko te rurki są raczej używane do wstępnej filtracji mechanicznej w kubełku.

Link to comment
Share on other sites

nie widzę w tym sensu no chyba że masz problem z No2 np bo kubełek nie daje rady wtedy większa porowatość materiału filtracyjnego może rozwiązać ten problem.

Link to comment
Share on other sites

przewaga kulki jest czysto geometryczna - po prostu kulka ma największą objętość przy najmniejszej powierzchni. TO czy ma dziurkę w środku czy nie na dostęp natlenionej wody ma niewielki wpływ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.