Skocz do zawartości

prośba o ocenę wody


urwiz

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o ocenę wody. jest to nowo założone akwarium zalane 10 dni temu. w akwarium mam kilka wapieni, piasek kwarcowy żadnych roślin. filtr chodzi 24h/dobe temperatura wody ok 26 st. parametry wody:

NO3 10mg/l

NO2 0mg/l

GH >7st.d

KH 6st.d

pH ok 7,8


mam pytanie czy mogę już wpuścić ryby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wpuściłem dziś ryby startowe 2 małe welony uważając że wytworzą wystarczającą iloś amoniaku :P

trochę woda się mlekowata zrobiła ale jak sobie na forum poczytałem ''cierpliwości'' a będzie klarowna.

za ok dwa dni zamierzam przepłukać filtr bo może po 10 dniach się trochę przybrudziłzrobię małą podmiankę wody ok 15%, a i . no i poczekam jeszcze ok 2 tyg. i zobaczy się czy akwarium wkońcu dojrzeje do pyszczaków. jeśli coś robię nie tak to proszę o podpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kup test na NH3/NH4

2. na razie nie rób żadnych podmianek wody.

3. przypadkiem nie czyść kubełka, ewentualnie gąbkę z filtra wewnętrznego (w wodzie ze zbiornika) jeśli spadł przepływ.

4. możesz zmierzyć parametry wody z kranu.

5. przede wszystkim napisz coś o zbiorniku (wielkość, wymiary) jaka jest filtracja, wystrój, oświetlenie, ew.planowana

obsada.

6. kontroluj NH3/NH4 i NO2 i jak coś się ruszy to napisz.


EDIT: zapomniałem o najważniejszym. Kup biostarter np. Nitrivec firmy Sera i dolewaj do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornikiem to się raczej nie mam czym chwalić bo mnie zmieszacie z błotem :/

zbiornik nie jest zbytnio adekwatny do pyszczaków, lecz na swoją obronę dodam że jak to akwarium będzie funkcjonowało jak należy to będzie napewno dużo większe

zbiornik 60x30x40 70l.

pokrywa z oświetleniem 1x15w

tło strukturalne 3d jasne skały

piasek kwarcowy rzekomo prosto z jeziora malawi

3 wapienie filipińskie i jeden koralowiec


na filtr to się raczej nabrłem na bajer typu światło UV bo jest to aquael unifilter 500 uv i myślę że na taką wielkość zbiornika w zupełności wystarczy może w przyszłości dokupie do niego dokładkę na wkład ceramiczny nie wiem.

wodę napowietrzam deszczowiną do tego grzałka z termostatem i to na tyle.


aha i zamierzam wpuścić tam 4 pyszczaki


co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.