Skocz do zawartości

Budowa akwarium 375. Fotorelacja.


Rekomendowane odpowiedzi

A czemu po anglijskiemu te komunikaty ?


Ja sie zastanawiam nad klasycznym ekranem jakieś 8 cali...tyle ze sie okazuje to piekielnie drogie.

Moim zdaniem mając moc komputera do zagospodarowania nie ma sensu stosować samoograniczeń w postaci drobnych wyświetlaczy wierszowych.

W końcu to jakby nie było pełnowartościowy komputer a nie jakis tam sterownik programowalny.

No,ale to moje zdanie w kwestii wykorzystania możliwości.



Bo po polsku jest za dlugo i sie nie miesci :) serio.


A jesli chodzi o lepsze wyswietlacze to w miare normalnych canach mozna kupic cos takiego: http://ssl.bulix.org/projects/lcd4linux/attachment/wiki/CoolStuff/LUI1.jpg


Ale aby byc szczerym to jesli juz mialbym inwestowac to raczej bylby to ekran dotykowy wypruty z jakiegos urzadzenia aby mozna bylo wygodnie i efektownie wszystkim sterowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia "dotykowa" też jest droga, choć pomijając kwestię ceny takiego zestawiku to byłby to idealny dodatek.

Ale...żeby coś takiego miało sens tak naprawdę w zastosowaniu (ergonomii obslugi) to sterowanie musiałoby być dość skomplikowane, czyli wiele okien, wiele możliwości zmian "z marszu" w tych oknach...itp...itd....w zasadzie proces przemysłowy (a w domowym zastosowaniu to obsługa całego domu ze wszystkimi jego technicznymi funkcjami,czyli sterowanie dziesiątkami urządzeń i odbiór informacji z dziesiątków czujników...i sa takie domy z takim sterowaniem).

A w gruncie rzeczy jak jest dobrze napisany program i dostosowany indywidualnie do potrzeb to zmiany dokonuje się rzadko,i w większości przypadków raczej programowe, czyli główne.

Ma to sens w momencie obsługi większej ilości zbiorników i to z różnymi biotopami.

U mnie sterownik obsługuje 4 pompy, 2 elektrozawory i 6 czujników, plus sygnalizacja, wiatraki i światło (2 rodzaje)...i nie widzę potrzeby jakiejś wizualizacji specjalnej (czyli rozszerzonej),choć poprzednio miałem i...fajnie to wygląda, niemniej istotnych róznic ergonomicznych nie zauważyłem.

A nie zauwazyłem gdyż wszystko chodzi w automacie (tak jak poprzednio ),a jak przechodze na "rękę" to co za problem kliknąc w gumowy guziol? Czy klikne czy bipne czy duśne to wsio rawno, efekt ten sam.


Jakbym miał skąd "wyrwać" za froko to bym sie pobawił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momecie "cenowym" i biorąc pod uwagę to że instalujesz to do komputera nawet zobrazowanie samego akwarium ma sens.

A ma sens dlatego że zawsze możesz dalej wykorzystac możliwości komputera, może nie od razu...i co ważne w takich dywaganiach nie zamrażasz wielkiej gotówki ..itd.

Zaczyna być ciekawie, myślałem ż ejest gorzej pod względem cenowym, jednak nurtuje mnie jeszcze jedna myśl taka już techniczna: jak jest z awaryjnością , bo to jednak produkt niszowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.