Jump to content

JBL PROFI e1500 pytanie do posiadaczy/użytkowników ;).


aqua skalar
 Share

Recommended Posts

aqua skalar

Witam, już prawie od roku jestem szczęsliwym posiadaczem modelu e900, który zakupiony został z myślą o pracy w 200l malawi. Ponieważ w trakcie realizacji plany kilkakrotnie ulegały zmianie ostatecznie filtr ten wylądaował w 100l zbiorniku ogólnym, gdzie spisuje się na 5+. I wygląda na to, że raczej już tam pozostanie; zostałem przegłosowany :wink:. W związku z tym stanąłem przed koniecznością zakupu nowego biologa do malawi. Ze względu na relację cena-jakość wybór ponownie padł na JBL niestety nie wiem jeszcze do końca na który model się zdecydować. Opcje są dwie:

1. e900 + wewnetrzny

2. Tylko e1500,

I tutaj moje pytanie, czy ktoś używa tego filtra w 200l, oraz jaki jest deklarowany przepływ dla tego filtra przy wypełnieniu standardowymi wkładami. Dla e900 jest to 450l/h; informację tą można znaleźć w instrukcji obsługi.


Ps. wyprzedzając niektóre pytania; obsada docelowa to max. 4 sztuki, jeszcze nie wiem co to będzie. Wiem także, że opcja biolog + wew. jest najlepsza, ale przy skromnej obsadzie można z powodzeniem uzytkować tylko zew.

Link to comment
Share on other sites

Do 200l i tak skromnej obsady spokojnie starczy e900.Jeśli nie planujesz w przyszłości większego baniaka to IMO nie ma sensu kupować e1500.U mnie e1500 robi za mechaniczno-chemiczny w 450l.

Link to comment
Share on other sites

Przepływy zazwyczaj są podawane dla samej pompy bez wypełnień i węży (chyba że producent zaznaczył że jest inaczej) Z grubsza można przyjąć że z wężami przy pełnym wypełnieniu kubła ceramiką nie można liczyć na przepływ większy niż 50% przepływu samej pompy bez obciążenia.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Mam e1500 od prawie roku. Najpierw pracował w 240l, ale tam miałam przykręcone zawory, bo za mocno dmuchał (on ma w instrukcji opis 1500l/h). Teraz pracuje w 650l razem z dwoma wewn. i dobrze sobie radzi (NO2 zawsze na poziomie 0).

Link to comment
Share on other sites

aqua skalar
Przepływy zazwyczaj są podawane dla samej pompy bez wypełnień i węży (chyba że producent zaznaczył że jest inaczej).


Dobrze o tym wiem; dlatego właśnie załżyłem ten temat, ale sprawa się już wyjasniła. 800 - 950l/h dla wypełnienia standardowymi wkładami i wysokości podnoszenia 1,5m.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.