Jump to content

JBL PROFI e1500 pytanie do posiadaczy/użytkowników ;).

aqua skalar
 Share

Recommended Posts

aqua skalar

Witam, już prawie od roku jestem szczęsliwym posiadaczem modelu e900, który zakupiony został z myślą o pracy w 200l malawi. Ponieważ w trakcie realizacji plany kilkakrotnie ulegały zmianie ostatecznie filtr ten wylądaował w 100l zbiorniku ogólnym, gdzie spisuje się na 5+. I wygląda na to, że raczej już tam pozostanie; zostałem przegłosowany :wink:. W związku z tym stanąłem przed koniecznością zakupu nowego biologa do malawi. Ze względu na relację cena-jakość wybór ponownie padł na JBL niestety nie wiem jeszcze do końca na który model się zdecydować. Opcje są dwie:

1. e900 + wewnetrzny

2. Tylko e1500,

I tutaj moje pytanie, czy ktoś używa tego filtra w 200l, oraz jaki jest deklarowany przepływ dla tego filtra przy wypełnieniu standardowymi wkładami. Dla e900 jest to 450l/h; informację tą można znaleźć w instrukcji obsługi.

Ps. wyprzedzając niektóre pytania; obsada docelowa to max. 4 sztuki, jeszcze nie wiem co to będzie. Wiem także, że opcja biolog + wew. jest najlepsza, ale przy skromnej obsadzie można z powodzeniem uzytkować tylko zew.

Do 200l i tak skromnej obsady spokojnie starczy e900.Jeśli nie planujesz w przyszłości większego baniaka to IMO nie ma sensu kupować e1500.U mnie e1500 robi za mechaniczno-chemiczny w 450l.

Przepływy zazwyczaj są podawane dla samej pompy bez wypełnień i węży (chyba że producent zaznaczył że jest inaczej) Z grubsza można przyjąć że z wężami przy pełnym wypełnieniu kubła ceramiką nie można liczyć na przepływ większy niż 50% przepływu samej pompy bez obciążenia.

Witam. Mam e1500 od prawie roku. Najpierw pracował w 240l, ale tam miałam przykręcone zawory, bo za mocno dmuchał (on ma w instrukcji opis 1500l/h). Teraz pracuje w 650l razem z dwoma wewn. i dobrze sobie radzi (NO2 zawsze na poziomie 0).

aqua skalar
Przepływy zazwyczaj są podawane dla samej pompy bez wypełnień i węży (chyba że producent zaznaczył że jest inaczej).

Dobrze o tym wiem; dlatego właśnie załżyłem ten temat, ale sprawa się już wyjasniła. 800 - 950l/h dla wypełnienia standardowymi wkładami i wysokości podnoszenia 1,5m.