Skocz do zawartości

TETRA EX 700 - Filtr zewnętrzny


aldona

Rekomendowane odpowiedzi

na ten filtr z powodu cieknięcia po zamknięciu pokrywy, coś z uszczelką itp.


Gdybyż to było takie proste.

Też długo myśleliśmy, że problem tkwi w uszczelkach.

Czasem tak, aczkolwiek jest też drugi problem- wypaczanie się kubła. Wykryliśmy to w kilku filtrach po kilkukrotnej wymianie całej głowicy- a filtr jak ciekła, tak ciekł. Tymczasem głowice były dobre, a kiepskie kubły, które ulegały minimalnym deformacjom.


Aczkolwiek też jestem zdania- kup Tetrę, a dołóż do akwarium. Tetra jest kiepska, ale lepiej mieć kiepski filtr (przecież nie 100% się psuje), a lepsze akwarium.

Ja poszłabym dalej- kup używaną Tetrę :) i dołóż do 375l:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Kupuje zbiornik 200 l może trochę ponad i jestem zainteresowana filtrem kubełkowym TETRA EX 700 - Filtr zewnętrzny co o nim sądzicie bardzo proszę was o radę !!!


szukałam w wyszukiwarce na temat tego filtra ale chciałabym jesli oczywiście można poczytac wasze opinie, i meczy mnie jeszcze jedna kwestia co ile czyścić i jak to jest faktycznie z tą uszczelka co ile wymieniac i gdzie ja kupić



Mam zbiornik 200 l. Tetra 2 rok spisuje się bardzo dobrze. Jakiekolwiek ciekniecia spowodowane były złym zmontowaniem filtra, a nie konstrukcją czy zużyciem filtra. Polecam filr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ja mam tetre ex-700 juz ponad 3 lata albo i dłużej nawet nie pamiętam ale dlugo, czyszczę raz na Q i jak na razie wszystko oki, zero przecieków, zero awarii, wszytko zależy od konkretnego modelu i uytkownika.

Sa osoby co nie kupują samochodów na F .... są co nie kupują skośnookich a wszystko zależy od naszych doświadczeń.

ja polecam skode :mrgreen: - żartowałem

Jako wieloletni użytkownik tegoż filtra mogę polecić na własnym doświadczeniu, tylko odpowiednio konserwowana uszczelka, oraz dokładne zamykanie filtra powoduje jego bezawaryjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie, nigdy juz nie kupie zadnej techniki Tetry. Co do filtrów, poleciłbym Fluvale i Eheimy. I tak jak ktos napisal, tańszy filtr, droższe szkło. Jak sie ma troche szczęscia, to tani, używany filtr pochodzi jeszcze całe lata, a akwarium z czasem maleje i w rezultacie zmieniamy je na wieksze, gdzie nasz piekny, nowka sztuka filtr superfirmy juz nie daje sobie rady. I straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..ja wolałem kupić używanego eheima i nie żałuje... Kupiłem eheim 2224 i nie miałem z nim żadnych problemów, uszczelka sama wchodzi tam gdzie powinna, jest według mnie niesłyszalny..jak się wsadzi do niego dobrą ceramikę to wydaje mi się, że jako biolog wystarczy..aczkolwiek ja wąż wyjściowy włożyłem do hydroponiki, która też działa jako biolog..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.