Jump to content

Ogromny problem z glonami :(


dawko6680
 Share

Recommended Posts

Witam mam ogromny problem z glonami nie potrafie sobie z nimi żaden sposób poradzić posiadam zbiornik o wymiarach 135x35x50cm.Hoduje w nim 2 gatunki pyszczaków maylandia-estherae red i demasoni. Pokrywa została zrobiona własnoręcznie i zakupiłem oświetlenie przez internet link http://www.zoolight.pl/product-pol-387- ... e-865.html i chyba w tym tkwi problem pojawienia się glonów. Poprzednie oświetlenie składało się ze zwykłych żarówek 2x40wat glon występował ale nie tak intensywnie jak przy nowym oświetleniu. Postanowiłem kupić nowe oświetlenie ponieważ podczas karmienia moje pyszczaki mocno chlapią woda i niestety rozgrzane żarówki pękały i szkoło znajdowało się wewnątrz akwarium. Kolejnym powodem zmiany oświetlenia byŁo pojawienie sie glonów pędzelkowatych na roślinach z gatunku Cryptocoryne aponogetifolia. Rośliny zaczeły gnić i akwarium straciło swój urok dlatego postanowiłem kupić nowe oświetlenie i stało się jeszcze gorzej niż było. Przednia szyba w kilka dni potrafi zostać pokryta całkowicie glonem, kamienie oraz łupki są całkowicie zielone. Wydaje mi się ze że są to glony z gatunku : Zielence,Sinice, okrzemki oraz glony pędzelkowate. Stosowałem różne preparaty np. Tetra Algumin albo Tetra AlgoStop depot i nic nie pomaga. Proszę o fachowa odpowiedz osób które miały z tym problemem doczynienia albo maja wiedze w tym zakresie. Odpowiedzią mi w czym twki problem może w złych świetlówkach czy może złe parametry wody. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Podaj parametry wody, jaka filtracja, ilość ryb, bo oświetlenie to tylko jeden z czynników powodujący wzrost glonów.

Jeśli masz te świetlówki które są w zestawie to nie powinny powodować nagłego wzrostu glonów.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o parametry wody to nie potrafie odpowiedziec bo nie mam żadnych testerów.Obsada pyszczakow skałada sie z 6 sztuk red dorosłych i 6 demasoni młodych .Filtracja odbywa sie za pomocą filtra kubełkowego Tetra ex 1200 i wewnetrznej pąpkli tez z tetry.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się ze że są to glony z gatunku : Zielence,Sinice, okrzemki oraz glony pędzelkowate.


No to sinicami bym się martwił - o ile to sinice :)

Link to comment
Share on other sites

Bez parametrów to sobie możemy gdybać do końca świata. Wysyp glonów po wymianie świetlówek może jak najbardziej być tą zmianą spowodowany (pośrednio) jeżeli poprzednie świetlówki były mocno wyeksploatowane a woda była dość żyzna. Kup testy - podaj parametry(+filtracja,obsada,karmienie, wielkość i częstotliwość podmian) . Wtedy będzie można coś jednoznacznie powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.