Jump to content

Moje piersze Akwarium


marzena
 Share

Recommended Posts

Na poczatku chciałam wsztkich powitać.


Dziśiaj kupiłam akwarium 112litrowe z pokrywą i szafką.

Filtr zewnetrzny Atman CF-600 ( kubełkowy)

Grzałka atman 150W


Chciałam zapytać czy dodtkowo mam dokupic ;

Napowietrznienie ( pompe)?

Czyśćik ,odmulaczem?

CO2?


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przydał by się jakiś filtr wewnętrzny (mechaniczny), testy (NO2, NO3, NH3, pH, KH, GH), jakieś dekoracje ew. tło chociaż w tak małym zbiorniku nie zabierałbym miejsca, podłoże.

Napowietrzania ani Co2 nie potrzeba

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

nie masz pojecia, o tym co piszesz.... ja nie chce miec kameleona, bo nie wiem czy mu czyśćik bedzie potrzebny, czy nie.... miec pyszczaki, to nie tylko zapytac: co chce.... a co mam....

Link to comment
Share on other sites

Oczwiście ze dokupie testy,dekoracjie,tło,żwirek.


A dlaczego mam dokupić jeszcze jeden Filtr wewnetrzny jak juz mam kubełkowy?


po tygdniu Filtrowaniu dokupie roślinki.


Rybki po3 lub 4 tygodniach .

Link to comment
Share on other sites

filtr wew,będzie robił za mechanika (zbierał kupska),co do rybek to wpuszczaj dopiero po ustabilizowaniu się cyklu azotowego.

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

do 112 polecam glowice szuta 750, a jako biologa cos malego no.tt700....dlaczego masz dokupic wew. jak masz kubelkowy - bo ta sa dwa rozne filtry ...

polecam FAq.

Link to comment
Share on other sites

Na poczatku chciałam wsztkich powitać.


Dziśiaj kupiłam akwarium 112litrowe z pokrywą i szafką.

Filtr zewnetrzny Atman CF-600 ( kubełkowy)

Grzałka atman 150W


Chciałam zapytać czy dodtkowo mam dokupic ;

Napowietrznienie ( pompe)?

Czyśćik ,odmulaczem?

CO2?


PozdrawiamTypowy przypadek chyba będę hodować rybki, mam kasę to idę do sklepu a potem zadaje pytania. Pan w sklepie pewnie mi doradzi co z czym. Masakra :evil:


100 litowe akwarium i 150W grzałka pytam po co? zupę rybną chcesz ugotować?

Jak byś poczytała to forum chociaż trochę to byś wiedziała że napowietrzacz jest nie potrzebny wystarczy tylko wylot z filtra odpowiednio ustawić.

Czyścik, odmulacz hmmm jakoś trzeba sprzątać.

CO2 ciekaw jestem gdzie to usłyszałaś?A dlaczego mam dokupić jeszcze jeden Filtr wewnetrzny jak juz mam kubełkowy?


po tygdniu Filtrowaniu dokupie roślinki.


Rybki po3 lub 4 tygodniach .Dlaczego jeszcze filtr wewnętrzny? :evil: poczytaj FAQ viewtopic.php?f=55&t=4181


Co ma filtrowanie wspólnego z roślinkami?


Wiesz dlaczego ryby wpuszcza się po 3-4 tygodniach???


No już pomijam kwestię 112 litrów i pyszczaki. Moja rada poczytaj forum skorzystaj z szukajki a potem zadawaj pytania, bo tak jak napisał Sławek ty nie wiesz do końca o czym piszesz (gdzieś dzwoni ale nie wiesz gdzie).

Link to comment
Share on other sites

Po co piszesz na moim temacie szulo jestes do bani nie wiesz jakie rybki bede chodować to sie nie odzywaj a moze nie bedą z malawi te rybki. Napisałam na tym forum bo kupiłam zestaw w skpie Malawi.

Proszę bez osobistych wycieczek i epitetów, bo będą konsekwencje.mutra

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Bartek_De
   Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
  • teller
   Cześć wszystkim, założyłem miesiąc temu nowe akwarium z Malawi. Miałem do dyspozycji stary zbiornik 120 l. Około 10 dni od wpuszczenia domowników pojawił się rdzawy nalot na kamieniach, na szybie, w niektórych miejscach pod powierzchnią piasku. Wymiana 30% zbiornika co tydzień nie pomaga. Wciąż po kilku dniach pojawia się nalot, a filtr przestaje funkcjonować. Co może wyeliminować ten nalot i zachować czystą wodę na dłużej?   Parametry wody w momencie największego wysypu: NO3 - 50 NO2 - 5 GH - 8d KH - 20d pH - 8.0 Cl2 - 0.8 Chcę kupić nowy, bardziej wydajny filtr. Czy zewnętrzny może stać na ziemi obok akwarium? Niestety komoda ma zbyt niskie szuflady, żeby zmieścić go do środka. Bardzo proszę o pomoc.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @pulpet za tak wartościowy opis Twoich obserwacji i spostrzeżeń. Teraz już chyba nie ma wątpliwości co do płci danego osobnika. Poobserwowałem go dokładniej i jak się okazało pojawiła się u niego na płetwie odbytowej jedna, dość duża, chociaż jeszcze nie tak mocno wyraźna atrapa jajowa (myślę, że proces jeszcze trwa).  Mamy więc samca 😁👍. Wariat jest bardzo ruchliwy i ciężko mu zrobić wyraźne zdjęcie. Coś tam jednak na nim widać, patrząc przez szkło nie ma wątpliwości. Żaden z pozostałych 13 Saulosi nie ma jeszcze atrapy.    
  • marcin73m
   Jak ja kleiłem swojego narurowca, to zgrzewane rury miały mniejszą średnicę wewnętrzną. To też był jeden z argumentów na "nie".
  • marcin73m
   o masz, faktycznie umknęło mi to 🙈 dzięki za poprawkę 👍
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.