Skocz do zawartości

Pomoc ! Pompa CO odpowietrzenie


Thorn

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie filtrację z filtrów narurowych no i jest bleeee próbuje odpowietrzyć pompę CO no i mam z tym problem. Cały czas coś jeszcze w niej jest z powietrza :( i słychać ja jak tam się mieli to powietrze. Może macie jakieś sposoby na odpowietrzenie tego, bo tak żona każe mi wyłączać tego mechanika na noc. Pompa Grunfosa chodzi na 2 biegu.


Nic nie piszesz o sposobie odpowietrzania.Na pompie masz korek który odkręcasz szerokim wkrętakiem,ale pewnie już to robiłeś:).Jeżeli nic nie pomogło,to problem łatwo zlikwidować zmieniając miejsce zainstalowania pompy.Powinna być zaraz za akwa,czyli ssać wodę bezposrednio z niego i wtedy ewentualne powietrze z wkładów będzie wtłaczac do akwa.Trzecia sprawa dotyczy...samej pompy.Jej korpus,półśrubunki zrobione sa z żeliwa lub jakiegoś stopu(NIE NADAJĄSIĘ DO WODY UŻYTKOWEJ!).Ewentualne skutki uboczne bierzesz na siebie;).Bezpiecznie byłoby zastosować pompę cyrkulacyjną z mosiądzu i śrubunki mosiężne,ale pompa musi być tej samej konstrukcji co ta która masz.P.cyrkulacyjne do wody użytkowej Grundfos,Leszno,lang nie nadają się.Może być np.firmy Halm.Do dzieła;D!



no to dowaliłeś bo wszystcy prawie maja Grunfosy lub leszno :) i nadają się w 1000%



Mówisz,że wszyscy mają...może i mają,ale apompy do c.o. z żeliwa(grundfos i leszno),ale nie cyrkulacyjne do WODY UŻYTKOWEJ(!) bo to pompy magnetyczne i strumień spokojnie zatrzymasz dłonią.Na pewno dużo mógłbym się od Ciebie uczyć w sprawach akwarystyki,ale w tym temacie zaufaj mi:). Co do żeliwa to nie upieram się ,to Twoje ryby.Pomyśl jednak,dlaczego takie pompy nie mają atestów na wodę użytkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wiele rzeczy nie ma atestu PZH i jest używane w akwarystyce. A pompy CO są używane i to z powodzeniem prze bardzo dużo osób w kraju jak i za granicą ale ten temat nie jest o tym tylko o odpowietrzeniu układu :)


No i jeszcze jedno takich pomp jak wymieniłeś nie używa się w solniczkach ale w akwarystyce słodkowodnej spokojnie. Popatrz na oczka wodne :D ile tam jest różnych rzeczy zrobionych z żeliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wiele rzeczy nie ma atestu PZH i jest używane w akwarystyce. A pompy CO są używane i to z powodzeniem prze bardzo dużo osób w kraju jak i za granicą ale ten temat nie jest o tym tylko o odpowietrzeniu układu :)


Już pisałem,Twoje akwa.Na forum robi się szum o jedną złączkę z mosiądzu(nie wiedzieć czemu),a ładuje się kawał metalu uwalniający różne związki.To,że ktoś jest świetnym:) akwarystą,nie znaczy że nie robi błędów w innych dziedzinach.A skoro o odpowietrzanie chodzi:),to przenieś pompę a problem zniknie-Praktyka w montażu wielu pomp w rozbudowanych kotłowniach:).A odpowietrzałeś ją na wirniku w czasie pracy:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wiele rzeczy nie ma atestu PZH i jest używane w akwarystyce. A pompy CO są używane i to z powodzeniem prze bardzo dużo osób w kraju jak i za granicą ale ten temat nie jest o tym tylko o odpowietrzeniu układu :)


No i jeszcze jedno takich pomp jak wymieniłeś nie używa się w solniczkach ale w akwarystyce słodkowodnej spokojnie. Popatrz na oczka wodne :D ile tam jest różnych rzeczy zrobionych z żeliwa



To nie żeliwo,tylko zupełnie inne stopy.Nie zawsze coć co wygląda na żeliwo jest żeliwem.A atestów pzh nie mają ponieważ uwalniają szkodliwe związki.Wyobraz sobie zamknięty obieg i ilość wody przepompowanej...Rusz wyobraźnię;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie pomogło,to problem łatwo zlikwidować zmieniając miejsce zainstalowania pompy.Powinna być zaraz za akwa,czyli ssać wodę bezposrednio z niego i wtedy ewentualne powietrze z wkładów będzie wtłaczac do akwa.

Mischa4010. dobrze pisze, parokrotnie zwracałem na forum na to uwagę - pompa musi tłoczyć wodę, a nie ciągnąć ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie pomogło,to problem łatwo zlikwidować zmieniając miejsce zainstalowania pompy.Powinna być zaraz za akwa,czyli ssać wodę bezposrednio z niego i wtedy ewentualne powietrze z wkładów będzie wtłaczac do akwa.

Mischa4010. dobrze pisze, parokrotnie zwracałem na forum na to uwagę - pompa musi tłoczyć wodę, a nie ciągnąć ją.



Połechtałeś moje EGO;D! a tak serio,to może wystarczy odpowietrzyć odkręcając korek na wirniku.Trochę woda pokapie,pochlapie do wiaderka i powinno być dobrze.Czekam na to co Thorn napisze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro z jednej strony połechtałem, to z drugiej trochę ostudzę ;-)

Z żeliwa dostają się do wody związki żelaza, z mosiądzu zaś cynk i miedź. Co jest bardziej trujące ...?

Dla człowieka związki miedzi nie są aż tak szkodliwe jak dla ryb. Więc mając do wyboru żeliwo, albo mosiądz - dla ryb wybiorę żeliwo. Dla siebie mosiądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro z jednej strony połechtałem, to z drugiej trochę ostudzę ;-)

Z żeliwa dostają się do wody związki żelaza, z mosiądzu zaś cynk i miedź. Co jest bardziej trujące ...?

Dla człowieka związki miedzi nie są aż tak szkodliwe jak dla ryb. Więc mając do wyboru żeliwo, albo mosiądz - dla ryb wybiorę żeliwo. Dla siebie mosiądz.



I tu Twój błąd! Może inaczej...piszesz dobrze,ale stopy mosiądzu stosowane do pomp cyrkulacyjnych WODY UŻYTKOWEJ(!) to już zupełnie inna bajka:). Tzw.przeciętny(czyt.azjatycki) mosiądz jest tym opisanym przez Ciebie,natomiast profesjonalni producenci(np.TECE) robią swoje produkty z mosiądzu,który nie podlega procesowi odcynkowania,ale miało byc o odpowietrzaniu;D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze spróbuje inaczej spuszcze all i zaleję jeszcze raz ale zobaczę tym razem bez wkładów do narurowych jak będzie. no i u mnie tłoczy pompa a nie ciagnie ponieważ pompa jest najniżej położonym elementem układu by działała grawitacja :D i naczynia połączone. Ale ok jutro jeszcze dam znać czy udało mi się odpowietrzyć no i dam zdjęcia mojego układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.