Skocz do zawartości

1000l szczęścia


Ewaise

Rekomendowane odpowiedzi

:) 60cm jak dla mnie to za dużo a nie za mało, moje obecne ma 60cm, a nowe planowane będzie niższe. Nie chodzi o technikę, sięganie itd, ale po prostu o wykorzystanie wysokości przez ryby. Dla tego rezygnuję z tych 10cm u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) 60cm jak dla mnie to za dużo a nie za mało, moje obecne ma 60cm, a nowe planowane będzie niższe. Nie chodzi o technikę, sięganie itd, ale po prostu o wykorzystanie wysokości przez ryby. Dla tego rezygnuję z tych 10cm u siebie.


Mam 60 cm wysokości i nie widzę strefy gdzie nie ma ryb, w Wawie było akwarium którfe miało 1,5m wysokości i ryby pływały po całej wysokości więc nie wiem co jest nie tak z twoimi rybami ale do tej pory nie widziałem akwarium z rybami malawi które by wyglądało na takie jak opisujesz.

Nie neguję że mówisz nieprawdę ale twoje akwarium jest raczej wyjątkiem niż regułą, więc nie polecał bym koleżance 50 cm.

Poza tym 50x300 moze wyglądać dziwacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewaise -faktycznie chodziło o 4, rzeczywiście fosso rosnie duże ale samiec jest piękny, mam u siebie na razie takie ok 12 cm sztuki i samiec zaczął się już wybarwiać, wygląda świetnie.


Odważna jesteś, moje akwa stoi na parterze domu, a ty wspominasz o stropie więc to gdzieś na piętrze ma stać ? Od razu widzę tą reklamę, gdzie padają słowa "ale piękne ma te zółwie" :D

Wysokość rób 60 cm , yaro ma rację 50 cm będzie wyglądać dziwnie, u mnie przy 2,5 m długości 60 wygląda ok, jak patrzę na stojące w innym miejscu domu standardowe 375 l to wygląda na małe i niskie :) a to tylko 1m długości i zaledwie 10 cm wysokości mniej :)


Co do źródeł zakupu ryb to myślę, że korzystny, zarówno cenowo jak i jakościowo, może być zakup nadwyżek hodowlanych od pasjonatów takich jakich możesz znaleźć np. tutaj, oczywiście jeśli szukasz czegoś co będzie tutaj dostępne, ewentualnie jakieś giełdy akwarystyczne w necie, czasem ludzie pozbywają się fajnych ryb za grosze bo im się znudziły i nie mają z nimi co zrobić.


Moim zdaniem F1 czy F2 to nie jest znowu taka różnica, żeby dawać za to conajmniej 2-3 razy tyle pieniędzy.

Mam a. lwandy F2 i samce wyglądają pięknie, jednocześnie zapłaciłem sporo za rybki rozmiaru ok 2 cm rzekomo F1 /kwiestia zaufania, ryby nie mają wybitych numerów seryjnych, które potwierdzają ich F1, ani rodowodów :mrgreen: / w mieście Radia M. i jeszcze nic z tego ciekawego nie wyrosło bo ma teraz 4 cm. Mogę się oczywiście mylić, opieram się na własnych doświadczeniach i póki co dorosłych ryb F1 nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium chce postawic na parterze, ale w bloku... Caly czas czytam, jak to jest z tymi stropami. W sumie w czasach dziecinstwa kupowalam ryby od prywatnego hodowcy, gdzie na calej scianie w przedpokoju mial stelarz z akwariami az do sufitu i katastrofy budowlanej nie bylo. Co nie zmienia faktu, ze scigne architekta, zeby zaopiniowal ten projekt.


Nad F1 myslalam tez ze wzgledu na to, ze sprzedawane sa wtedy ryby 7-8cm, wiec tak kombinuje, ze juz by sie dalo plec rozpoznac. Obawiam sie, ze moze byc ciezko odlowic ryby z takiego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad F1 myslalam tez ze wzgledu na to, ze sprzedawane sa wtedy ryby 7-8cm, wiec tak kombinuje, ze juz by sie dalo plec rozpoznac. Obawiam sie, ze moze byc ciezko odlowic ryby z takiego zbiornika.


i tak się rozmnożą i łowienie cię nie ominie a przy takim zbiorniku to i z wędką można zasiąść :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co wy tak panikujecie z tą wytrzymałością stropu?? Ewaise, czy mieszkasz w bloku czy domku czy może akwarium stawiasz na poddaszu z drewnianego stropu... w każdym z tych wypadków, przyjmując, że akwarium waży nawet dwie tony rozłożonych na powierzchni 1,5 m2 (dno 3000x500 mm) wychodzi 750 kg na m2. Wyobraźcie sobie, że na prywatce tańczy w jednym miejscu (1m2) 10 osób (po 75kg każda)... Czy rozpraszacie imprezę (tańczących)na resztę mieszkania???????

Taki nacisk wytrzyma każdy normalny strop - BEZ PROBLEMU! A na peweno w bloku na parterze:D

Nie każcie mi wykonać obliczeń, które naprawdę umiem zrobić. Teraz przy braku czasu związanego z małym dzieckiem w domu, nie mam czasu nawet na czytanie forum... :? :? :? :? (niestety)


Co do wysokości akwa to moje 70 cm chętnie bym zamienił teraz na 50. Przy 70-ciu naprawdę ciężko wygląda obsługa, wierzcie mi. Gdybym teraz stawiał akwarium te 70 zrobiłbym raczej wgłąb a nie na wysokość!


No nic, ale to tylko moje zdanie oczywiście.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.