Jump to content

co zostawic po redukcji kilku akwarii ?


szejker
 Share

Recommended Posts

witam, z kilku akwarii niestety musze zostawic jedno o wymiarach 200cm dł, 48cm szer, 44cm wys - 422l


z kilkudziesięciu ryb prosze doradźcie co zostawic, reszty muszę sie pozbyć, wielkość ryb 5-10cm :


1+2 cyrtocara moori

3+1 placidochromis electra

6 placidochromis lupingu

4 livingstonii

5 venustus

5+1 Sciaenochromis fryeri

3 Aulonocara baenschi

1+1 aulonocara red rubin

8 Dimidiochromis compressiceps

5 Labidochromis Caeruleus

2+1 aulonocara red

3+1 copadichromis (nie wiem jaki)

1+1 aulonocara (nie wiem jaka)

1+1 aulonocara kandensis

Link to comment
Share on other sites

Mischa4010.

Oj,oj:)!! DUUUŻO tych rybek! Wszystko zależy od tego,co preferujesz.Jeżeli drapieżniki,to zostaw kilka nimbo,sciaenochromis,może jeszcze copadichromis(u mnie się to sprawdza).Niestety dimidiochromis odpada.Będzie "dym".Druga opcja to aulonocary i copadichromis lub co tam masz łagodnego.Które aulonocary to też zależy,czy chcesz narybek.Jesli nie to niech sie krzyzuja;) ,ale wtedy zostaw sobie sciaenochromis by wszystko wyłapał.Aha! Cyrtocara też może być.

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę tych wszystkich dużych ryb w akwarium o 40cm wysokości. Kolega się bardzo rozpędził w doradzaniu, a przecież to tylko 400litrów.

Link to comment
Share on other sites

Mischa4010.

Przepraszam! Kolega ma rację :D ! Czytałem różne tematy i długość akwa zmyliła mnie.Myslałem o innym,szerszym i wyższym. Jednak tak naprawdę nigdy nie będziemy w stanie zapewnic rybom optimum.W akwa nie ma takiego pojęcia.Dzisiaj duże akwarium to 1000-1200litrów,za kilka lat to może być standard(chyba się rozpędziłem :D ).U mnie pływają drapieżniki a mam 180x60 i chociaż jest kilka samców to nie ma problemu z agresją(biorąc poprawkę że to jednak malawi).Wiadomo,że chciałbym dużo większe,ale czasem nie mamy dużego wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Mischa4010.

Tak...niewiele konkretów napisałem.Na Twoim miejscu spróbowałbym z Aulonkami.Może jeszcze Labidochromis Caeruleus.Napisałem do Ciebie prywatną wiadomość.Jaka odpowiedz :) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.