Skocz do zawartości

Grzesio stawia 1100L


hagrzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm serdecznie wszystkich po 3 latach ...:)


Jak w temacie - startuję pomału z baniakiem 200x100x55.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zdębiałem jeśli chodzi o filtrację...

Bo, niby nie ma problemu, są kubły, pompy, sumpy, ale co ja mam zastosować ? -nie wiem :wink:

Według mnie, najlepszy byłby sump, ale problem polega na tym, że nigdy takowego nie robiłem i nie miałem, i tak po prawdzie nie wiem jak sie do tego zabrać -całe szczęście , że thewald powiedział, że da radę :).

Z drugiej strony mam parę filtów z poprzedniego baniaka(Fluval 405, Eheim2252, Eheimodziadek 2215) i może poprostu z tego da sie coś sklećić ?.

Zapewne niezbędna będzie też jakaś głowica typu "powerhead".

Obawiam się właśnie o cyrkulację wody w baniaku, bo od jedego narożnika do drugiego bedzie jakieś 2m.

Nabyłem sporo wiedzy na temat cyrkulacji na iinnych forach akwa - trochę mnie chłopaki oświecili, ale doświadczenia nie mam, jak bujnąć taką ilość H2O, bo jakby nie było to jest 1100L...


Nie mam też pomysłu czym te "coś" przykryć od góry ?-oświetlenie ma być HQI na listwach WEIPRO.


Czekam na wasze pomysły i sugestje, bo nie od dziś wiem ,że w kupie siła... :wink:


ps.

Przykładowa obsada :


1. Copadichromis borleyi, Aulonocara jacobfreibergi, Sciaenochromis fryeri-max. zarybienie jakies 15-25 szt

2. A może Tanga :evil: -jakoś tak ostatnio sie zauroczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac kubełki, nie wpędzał bym się w dodatkowe koszty.

Jednak jak przy klejeniu nie wywiercisz dziur pod sumpa to nigdy ich już nie zrobisz.

Więc dylemat masz:) ja miałem sumpa i z niego zrezygnowałem na rzecz kubełka (jakoś mniej przy nim roboty)

Co do pomp cyrkulacyjnych mam koralię ale juz widzę że w moim przypadku przydały by się dwie takie.

IMHO 2 mocne cyrkulatory + mechanik da radę ruszyć tym H2O ;)

Fajna obsada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaro napisał/a


ja miałem sumpa i z niego zrezygnowałem na rzecz kubełka (jakoś mniej przy nim roboty)



podałeś doskonały argument -bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o robotę :twisted:


Z tymi pompami to też miałem zagwostkę, bo nigdy ich nie stosowałem w swoich baniakach i nawet rozmawialiśmy na GG z sysgone do czego one służą i jak je zastosować? :wink:

Nie wiem poprostu czy je/ją postawić przy tle i niech wywala wodę w stronę przedniej szyby, czy zamocować cyrkulator właśnie z przodu akwa, i niech wywala wodę w stronę komina czy wlotu do kubełka.

Nie za bardzo widzę też usytuowanie takiej pompy, tj. bardziej u góry , czy bardziej przy dnie baniaka ?


Kurczę, oglądałem pompy Tunze i jak widziałem ich działanie to mam wrażenie , że robią straszne prądy, ale może się mylę, bo nie chciałbym mieć "oceanu wzburzonego" :mrgreen: w baniaku, bo ryby nie pokarzą w pełni swojego zachowania.


Ale wywołałem ten temat i może się czegoś dowiem 8)


Malawi napisał/a


Ale jak widać skoro ma kubełki a obsada skromna


obsada jest dopiero w fazie rozważania i wszystko może sie rozbić, ale nie będzie to "przerybiony akwaen" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie z sampem mam zerowe. Odkąd mam akwaria, zawsze są przy nich kubełki. Czytałem Twój temat z ciekawości, bo ciągle chodzi mi po głowie temat akwa 2m. Ciekaw byłem opinii innych. Moja jest podobna do Twojej. Tzn aby było mniej roboty (o czym wspomniał też yaro). Myślę, że ja też zostałbym przy kubełkach, zwłaszcza, że je masz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sumpa i jestem bardzo zadowolony. Co do cyrkulacji miałem ten sam dylemat co ty co tu kupić by ruszyć tą wodę. Wybrałem najtańszą opcję jaka jest na rynku kupiłem dwie pompy cyrkulacyjne JVP o mocy 12000l/h każda wbrew obawą wcale nie są za mocne do tego zbiornika. Ty masz trochę krótszy zbiornik to może starczyły by 6000l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałeś o FBF? To może być rozsądna alternatywa dla sumpa. W zależności od rozwiązania kwestii filtracji mechanicznej można go podpiąć by-pasem do kubełka albo pod narurowce.


Co do cyrkulatorów to w rzeczywistości prądy przez nie generowane nie są porażająco silne - u mnie samiec reda podpływa do wylotu cyrkulatora 3000l/h na odległość 1-2cm. I nie wygląda przy tym jakby się specjalnie wysilał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałeś o FBF? To może być rozsądna alternatywa dla sumpa

Akurat pod tym podpisuję się obiema płetwami - to naprawdę świetnie działa.Proste, megawydajne a raz odpalone działa bezobsługowo. Co do sumpa, nie zapominajmy,że największym atutem jest tu wyprowadzenie całego sprzętu z akwarium na zewnątrz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, megawydajne a raz odpalone działa bezobsługowo.

z tym zastrzeżeniem że woda która ma być dostarczona do FBF musi być czysta, bo moze niestety szybko być problemem a nie lekiem na całe zło ;)

Ja nie mam jakoś przekonania do FBF, pomimo wielu piewców tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.