Jump to content

Piasek koralowy jako podłoże....


kunta
 Share

Recommended Posts

Od miesięcy walczę z drobinkami pływającymi w wodzie.

Kombinuję z filtrami, przekładam, dokładam, odkładam i nic ciągle to pływa i mnie denerwuje.

Ten sam efekt jest przy jednym filtrze, 2 filtrach (1000 i 800LPH) jak również po wyłączeniu filtrów (w tym przypadku wydaje mi się jest trochę lepiej).

Na nic również przydają się zmiany wkładów - próbowałem gąbkę rzadką, gęstą, watę gąbkę pociętą jak również w całości.

Podejrzewam że to drobinki piasku cały czas pływają mi po baniaku i od tego cały mój stres (piasek mam baaaaaardzo drobny - jak mąka prawie)

Teraz zamówiłem głowicę 1600LPH i będę próbował tę drogę bo podobno gąbka dobra na wszystko.

Oczywiście biorę pod uwagę niepowodzenie i tej operacji i stąd moje pytanie.

Będę zmuszony do zmiany podłoża i jedyne rozsądne i możliwe do kupienia wydaje mi się to:

http://cgi.ebay.co.uk/CORAL-SAND-SMALL-SIZE-1MM-25-KG_W0QQitemZ370201480408QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item5631ba4cd8

Jest to piasek koralowy o frakcji 1mm.

Wiem że do biotopu malawi to się ma jak siodło do świni ale wolę "niebiotopowe podłoże niż drobinki w wodzie"

I ty w końcu dochodzimy do pytania:

Czy stosował już ktoś ten rodzaj podłoża?

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Jak frakcja będzie najlepsza (1, 3 lub 10mm)

Wie ktoś jak się ma waga do objętości? Potrzebuję ok 30000 cm sześciennych (122x40x6)

Link to comment
Share on other sites

ja używałem piasku koralowego (gran. 1-1,5 mm) w kotniku dla samic (M.auratus) Bardzo sympatyczne podłoże, delikatne krawędzie, dobrze utwardza wodę. Objętościowo jest jak kruszony dolomit w podobnej granulacji. Czyli ok 30kg wychodzi na powierzchnię 150x50. Jedyna wada to spora cena (u mnie od 7 zeta za kg) Jeżeli się zdecydujesz to weż granulacje 1mm pozostałe są zbyt duże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
  • Vrzechu
   @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
  • KapitanCzysty
   Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione 😉 . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. 😄 Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz?  Całokształt bardzo mi się podoba.
  • Vrzechu
   Wygląda pięknie  Dopiero co zakładałem swój zbiornik a po przeczytaniu kilku postów tutaj, już tęsknie za zakładaniem nowego baniaka  Powodzenia na dalszym etapie  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.