Skocz do zawartości

Co jest moim pysia?


traksio

Rekomendowane odpowiedzi

Moje rybki ocieraja sie czasami o dekoracje, podloze ,czasmi przed tym widac jak by dostawala jakiegos ataku towazyszy temu skurcz pletwy grzbietowej , czasami otwieraja paszcze i strosza pletwy zmian na skorze nie zauwazyle poza 1 rybka Copadichromis borylei ma na 1 boku czarne plamki.

moje parametry wody to:

PH:8-8,5

GH=10

KH=7-8

NH3=0

No2<0,3mg/l taki test tetra

NO3=25mg/l

temp=26,7

akwarium zalane 3 tyg temu caly czas nitrivec lalem.ryby wpuszczone tydzien temu.

Akwarium 120-45-60 dlug. szer. wys

Oswietlenie: Arcadia marine blue i fresh water 2x 38W

filtracja wew mech Berina 620l/h

filtracja zew biol EHEIM 2215 z ceramika 650l/h

podloze zwirek 3-6 mm

20 kg granit marmor nie wiem kupione w akwarystycznym

2 trawy z Biotopu Malawi

napowietrzanie wod 12h/doba

i tu kolejne pytanie ile czasu musze napowietrzac wode?? bo jak wylacze babelki to rybki sa zywsze i plywaja wszedzie

Pysie karmie: granured, granugreen,osi spirulina flakes,zywa artemia i mrozonki malawi-mix artemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpusciles copadichromisa borylei do 120 cm ? imo za male akwa jak dla niego.

nie musisz napowietrzac wogole. idac za FAQ : "Napowietrzanie polega na wymianie tlenu na punkcie styku woda-powietrze. Wystarczy delikatnie wzburzyć tafle wody żeby falowała i brzęczyk staje się zbędny. Napowietrzać można także zakładając odpowiednia końcówkę filtra wewnętrznego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak namaczam granulaty 20 min przed podaniem. wpuscielm Copadichromisa moj blad a teraz nie mam co z nim zrobic i musi nrazie zostac, male jeszcze sa 3- cm dlugosci . w akwarium spokoj jest tylko nie wiem co z tym obcieraniem :(

moja obsada to:

10 malutkich Yellow

7 Saluosi

5 Copadichromis Borylei Red Fin

filtracja nie zamala przypadkiem??

A moze wachaanie temperatury ma cos wspolnego?

rano zawsze mam 26 stopni a wieczorem rosnie do 27 wina oswietlenia a grzalka nawet sie nie wlaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium nie ma 324 litrow tylko 260l kolego panoramiczne jest i w najszerszym punkcie ma 45 cm:)

podmiany jeszcze nie robilem bo 3 tyg temu akwa zalane jak pisalem wczesniej.

ocieraja sie wszyskie gatunki czasem rzadziej czasem czesciej takie ataki jak by to byly:(

Pokarm pobieraja wszystkie lapczywie :)

Samce saluosi sie wybarwiaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo za szybko wpusciles ryby. teraz nie pozostaje nic jak tylko karmic jak najmniej, lac nitrivec i czekac.



Ok moze ciut za szybko ale parametry sa wporzadku i nic poza ocieraniem im nie jest czy to nie dziwne


A o tym, że jest panoramiczne to wcześniej nie napisałeś, kolego.


przepraszam. ale jz chyba naprawilem swoj blad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.