Jump to content

Proszę o opinie Oklejanie boków czarną folią.

Nickson
 Share

Recommended Posts

Witam

To moj pierwszy post właśnie aranżuje sobie zbiornik pod saulosi i oklejam tylną ściankę czarna folią.

Chciałbym pzonac wasza opinie na temat oklejania bocznych ścianek czarną folią.

Wg mnie chyba lepiej nie oklejac zostawic efekt lustra co optycznie nieograniczy akwa Tylna ściana to co innego. Widziałem w galerii akwa z oklejonymi bokami i jakoś tak sceptycznie do tego podchodze akwa wyglada jakby bylo ograniczone zamkniete. W moim przypadku boki będa niewidoczne jest to zabudowa w mebel.

Podsumowywując oklejać czy nie?:)

no tak tylko czy efekt lustra to cos zlego? czy lepsza złudna przestrzeń czy nagłe ciach ściana w końcu w bocznych sciankach nic sie nie odbije z poza zbiornika

efekt lustra to jedna z brzydszych rzeczy jakie możesz sobie zafundować w akwarium. IMO jeżeli nie zakłada się zbiornika narożnego to boczne ściany powinny być bezwzględnie oklejone, zamalowane lub zabudowane.

hmm to sie zastanowie nad tym oklejaniem :)

Mam jeszcze jedno pytanko Nie chce zakladac nowego wątku

Mam problem z czystym przyklejeniem czarnej foli Szyba oczyszczona uzyłem do klejenia wody destylowanej a po przyklejeniu i podswietleniu szyby latarka prawie wszszedzie jest nieregularna szara mgiałka :/ czy to zniknie? czy cos robie źle? Juz raz przyklejałem ale uzylem zwyklej wody wiec pomyslalem ze to dlategoi.

koteczek555

Ja miałam czarną folię i już nigdy jej nie założę, tak samo jak tło styropianowe zewnętrzne. Folię miałam naklejoną po bokach na taśmie, więc w sumie nie wiem jak wygląda naklejona "na ludwiku" itp, ale z tym by mi się nie chciało bawić. Jak miałam naklejoną moim sposobem to wiecznie między szybę a folię nalewała się woda i wyglądało to koszmarnie. Ja polecam czarne pcv do środka