Jump to content

Dziwne zachowanie małych saulosków :(

Kasjopea
 Share

Recommended Posts

Zakupiłam 15 szt młodych Saulosków ( z pewneo źródla ) wielkości ok 2 cm. Jest to nowy zbiornik 112 l , z wodą z poprzedniego zbiornika , dolałam jedynie 1 1/2 wiadra z kranu. Parametry idealne sprawdzane co dzień przez tydzień. Przywiozłam rybki do domu wczoraj i zaniepokoiło mnie ich "dziwne" zachowanie . Cała grupa pływa w narożniku akwarium od góry do dołu - cały czas . Przestają na moment jedynie gdy zgaszę światło ale to i tak tylko chwila i wracaja do pływania w górę i dół. Od patrzenia na to już mi sie nawet w głowie kręci. Co jakiś czas jedna lub dwie gdzieś odpłyna ale za chwilkę wracają.

Macie może pomysł czym to może być spowodowane ? Bardzo proszę o pomoc bo wyglada to co najmniej dziwnie...

mialem podobna sytuacje z moimi 2 saulosami swiezo wpuszczonymi do zbiornika. Po ok 2 tygodniach, takie plywanie zaniklo. Nie wiem jak stare jest twoje akwarium, czy odpowiednia flora juz w nim mieszka. Jesli kupy sa grube i krotkie oraz parametry stabilne, uzbroj sie w cierpliwosc i poczekaj, az akwarium sie ustabilizuje.

Parametry idealne sprawdzane co dzień przez tydzień.

NO2 <0,3 mg/l test Tropikal

:?

Nie rozumiem . Na moim teście to jest najmniesza skala " poziom idealny dla ryb akwariowych".Nie mam oznaczonego parametru = 0 ale skoro jest mniej niż 0,3 to chyba dobrze ?

kup lepszy test

NO2 powinien być niewykrywalny testami akwarystycznymi

Niestety NO2 o,1 czy 0,2 a już 0,3 to kaszana

Test wykazuje mniej niż 0,3 oznaczony kolorem żółtym moja woda wybarwia sie na dużo jasniejszy niż jest oznaczony.

Nadal nie wiem czy to parametry wody moga byc przyczyna takiego zachowania np. jesli sie okaże ,że NO2 jest na poziomie 0.2 no bo skoro mniej niż 0,3 ...

Ok dokupię testy ale czy te parametry mogą mieć związek z tym zachowaniem? Woda ze zbiornika była dojrzała , z mojego poprzedniego akwarium które stało 2 lata 9 przy cotygodniowej podmianie wody ).

Ok dokupię testy ale czy te parametry mogą mieć związek z tym zachowaniem? Woda ze zbiornika była dojrzała , z mojego poprzedniego akwarium które stało 2 lata 9 przy cotygodniowej podmianie wody ).

Zdecydowanie tak.

Woda może była dojrzała, ale filtr był pewnie nowiutki.