Skocz do zawartości

Obsada


elozox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarystyką zajmuje się 8 lat od 3 lat jestem zakochany w pyszczakach z malawi, w 160l 100x40x40 trzymam harem auratusa , wraz z elongatusem haremy 1x4 - 10 ryb czyli 15l na 1 co daje kontrolowane przerybienie, tak czy siak samce maja terytorium alfa uratus12cm prawie cale akwa a beta elongatus10cm jamę której zaciekle broni, skałki to wapien drążony około 30kg ,akwarium funkcjonuje ponad 3 lata, oczywiście zamontowana nadflirtacja zewn jbl900 + wewn aqual turbo1100 zamierzam kupić nowy zbiornik a ze lubię największych łobuzów planuje obsadę 4 gat.i teraz moje pytanie czy dokupić 2 nowe gat maluchów w liczbie 10 szt wpuścić jako pierwsze do baniaczka po czym po 2 dniach dodać dorosłe z mojego 160 l- czy tez wybrać młodzież auratrusa i elongatusa a dorosłe ryby oddać? -(troche by mi było żal bo są pięknie wybarwione samce)planowana docelowa obsada to;


Melanochromis auratus 1x5

Labidochromis sp. hongi 1x3

Pseudotropheus elongatus Mphanga 1x3

Pseudotropheus demasoni 1x5


Obsada mocna pod wzgledem agresji arcymistrzowska zapewne, lecz te pysie najbardziej mi się podobają zarówno wygląd jak i temperament, wielu z was nigdy na taka by się nie odważyła, cóż ja lubię wyzwania i jestem dobrej myśli dominantem ostanie się auratus na 90% względy gabarytowe, jaki minimalny zbiornik do owej obsady byście polecali


ewentualnie czekam rowniez na propozycje zestawienia 3 gat,inne gatunki od wyżej wymienionych pyszczakow nie wchodza w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam akwarystyką zajmuje się 8 lat .i teraz moje pytanie czy dokupić 2 nowe gat maluchów w liczbie 10 szt wpuścić jako pierwsze do baniaczka po czym po 2 dniach dodać dorosłe z mojego 160 l- czy tez wybrać młodzież auratrusa i elongatusa a dorosłe ryby oddać?

Obsada mocna pod wzgledem agresji arcymistrzowska zapewne, wielu z was nigdy na taka by się nie odważyła



8 lat doswiadczenia? wybacz...EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat doświadczenia nie znaczy jeden biotop - wpierw hodowałem np. czerwieniaka dwuplamego, malawi interesuje sie około 3 lata , i wiem ze powinienem zaczynać od maluchów, za każda nową obsadą, ale pytanie jest proste czy mogę spróbować dołaczyć inne gat małych do doroslych oczywiście w nowym zbiorniku (po 2 dniowym za klimatyzowaniu się malców)- jaki zbiornik byłby minimalny na owe 4 gat 150x50x50?. oraz ewentualne 3 gat. zestawienie, jeżeli nie umiesz odp. po co się wypowiadasz ? ja szukam rady nie spamu... dodam jeszcze ze kolega wpóścił 10 malachów m. lombardoi do dorosłych redów i wszystko było ok teraz maluchy maja po 2 lata i ma baniak 2 gat .w 240l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium 720l

wpuść duże ryby, niech podzielą sobie akwarium między siebie, gdy się wszystko unormuje mozesz próbować wpuszczać młode, niestety przy takichrybach nie wiadomo jak będzie.

Jednak gdy zrobisz na odwrót to duże ryby od początku by walczyły i z małymi o dominacje w akwa, a wtedy wynik jasny

jeżeli trzy gatunki to może być te 150 cm akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium 720l

wpuść duże ryby, niech podzielą sobie akwarium między siebie, gdy się wszystko unormuje mozesz próbować wpuszczać młode, niestety przy takichrybach nie wiadomo jak będzie.

Jednak gdy zrobisz na odwrót to duże ryby od początku by walczyły i z małymi o dominacje w akwa, a wtedy wynik jasny

jeżeli trzy gatunki to może być te 150 cm akwarium.


Z moich obserwacji we własnym zbiorniku wynika ze dorosłe ryby nie przejawiają zbytniego zainteresowania oraz agresji wobec 1-2cm narybku, tym bardziej ze ich kryjówki są zupełnie odmienne, dopiero po przekroczeniu pewnych wymiarów młode zostały właczone do ścisłej hierarchii stada, czyli na sam koniec, by stopniowo awansować,czyli wniosek nasowa mi się taki dorosłe ryby nie widza zagrożenia oraz rywali w 2cm rybkach,tym bardziej jak jest to inny gatunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO faktycznie, wiekszosc typowej mbuna olewa mlode ryby, wiec wpuszczenie ich przed doroslymi nie zawadzi. 720l na te gatunki to IMO wcale nie przesada. 150/50 poszedl bym w 3 gatunki bez demasoni albo auratusa.

Fajnym pomyslem bylo by polaczenie demasoni+hongi+elongatus (trewavasae bylo by fajne zamiast elongatus'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm 720l raczej odpada, zastanawiam sie jeszcze nad Cynotilapia Afra "Yellow Blaze zamiast elongatusa i tak powstałaby 3 gatunkowa obsada demasoni +hongi + afra w haremach 1+4 ewentualnie demasoni 1+5 -wszystkie pyski podobne gabarytowo no i subtelne roznice barwy, moze taka obsada w 150x50, tylko zastanawiam sie czy afra pasuje żywieniowo,bo z tego co czytałem pokarm mięsny tez powinna mieć w składzie diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.