Jump to content

cos dziwacznego na szybach


pabloski76
 Share

Recommended Posts

pabloski76

11 dzien dojrzewania,na szybach mam pelno jakis dziwnych glonow czy cos takiego.Wyglada to Y do scianki przyklejone jest jednya niteczka a od tej niteczki wiecej wloskow w ksztalt literki V.Ma to okolo 1,5mm i jest koloru bezbarwnego lub bialego sa tym pokryte tylko szyby.Co to moze byc?

Link to comment
Share on other sites

pabloski76

bardzo podobne ale to nie to,tyl jest bardzioej zageszczony,i duzo mniejsze,niestey foto nieda rady zrobic bo wychodzi bardzo mala plamka.

Link to comment
Share on other sites

to zapewne osiadłe formy wrotek - pojawiają się zwykle w dojrzałych zbiornikach. To ONE są odpowiedzialne głównie za biologiczne oczyszczanie. Mając je w akwarium jest nikła szansa na nagłe zielone czy białe zmętnienie wody.


No chyba że to będą mszywioły - rowniez całkiem bezpieczne dla akwarium, ale czasami ich ilość trochę męczy. szczególnie jak połączą się grupy, kolonie. Bywaja również super ciekawe w obserwacji, jak małe koralowce - dużo zależy jaką forme będą chciały przyjąć


Jedno i drugie jest cudownym żarciem dla świeżo wyklutego wylęgu.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

U mnie za to pojawiło się na szybach coś takiego, co wygląda jak zabrudzenie w postaci kropek o średnicy ok 3-4 mm. Z początku myślałem, że to dzieciaki czymś pobrudziły szybę, ale po przyjrzeniu się zobaczyłem, że to od środka. Co to jest i czym to wyczyścić??

Link to comment
Share on other sites

:D

pewnie okrzemki :)

czyścik, gąbka do mycia naczyń, karta bankomatowa

poczytaj o czyszczeniu przedniej szyby

na forum pełno tematów w tej dziedzinie

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

Nie chce zakładać nowego tematu więc podpinam się pod ten. Niespełna tydzień po zalaniu zbiornika na szybach zaówarzyłem taki dziwny biały nalot, gdy przejdzie po szybie ślimak to wyciera ten nalot i jest ślad przejścia ślimaka, nie wiem co to może być ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.