Skocz do zawartości

Gdzie kupić duuuże akwarium


flosinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


W podpisach forumowiczów, można wypatrzeć wymiary zbiorników. Często sięgające 200 cm długości lub więcej. Sam chciałbym sobie takie sprawić.

Moje pytania:

Gdzie warto kupować?

Jak znaleźć najtaniej?

Dodam, że mieszkam we Wrocławiu.

Od razu zaznaczam, że gotowe zestawy dostępne na allegro mnie nie zadowalają. Ceny powalają i nie ma frajdy ze składnia zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem parę dni temu w sklepie internetowym, głównie dlatego, że mi przywieźli pod dom i pomogli przy wnoszeniu, nie było ciężko bo na parter, ale zawsze pomogli. Jak byłem w tradycyjnym zoologu i zapytałem czy dowożą akwaria odparli, że nie, więc spasowałem, nie mam samochodu dostawczego żeby 2,5 m zbiornik zapakować do tego siłą własnych mięśni.

Co do najtaniej, ja bym nie przesadzał z tą oszczędnością bo może to potem drogo kosztować np. w przypadku rozszczelnienia, pęknięcia itp. Lepiej chyba zapłacić 10-20% więcej za porządnie zrobione akwarium niż później chatę remontować sobie i może jeszcze sąsiadom z kilku pięter :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200cm kupisz we Wrocławiu bez problemu.


Faktycznie są.

Np. Wromak ma takie w ofercie. Tylko z takimi firmami jest jeden problem. Napisałem maila do tej firmy z pytaniem o cenę akwarium o długości 120 cm wraz z pokrywą. W odpowiedzi dostałem cenę prawie dwa razy większą niż te same produkty, tej samej firmy z odbiorem osobistym we Wrocławiu, kupione za pośrednictwem jednego ze sklepów wystawiających towary na allegro.


Dlatego tez założyłem ten wątek, aby zebrać informacje jak najtaniej ( nie taniej kosztem jakości naturalnie ) kupić duże akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak miałeś szczęście - mnie wromak nie zaszczycił odpowiedzią :mrgreen: oni sie w detal nie bawią. Jeżeli szukasz dużego zbiornika to moge dać Ci namiar na gościa który sprzedaje takie akwaria. Co prawda jest w Brzegu ale moje akwarium dowiózł gratis bo i tak jeździ do Wrocławia po towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże ma być to akwarium? Bo piszesz gdzie kupić duże akwarium - ale dla jednego duże, dla drugiego małe:) Mi 500 mała się już wydaje:) dla mnie 1500 to już jest spore a 2000 duże :mrgreen:



Naturalnie myślałem o akwariach, których nie można dostać na allegro. O wymiarach pasujących dla pyszczaków, czyli ponad 200 cm długości.


btw. Gdybym na co dzień obcował , że zbiornikiem 500 litrowym zapewne podobnie bym myślał.

Mieszkam na 4 piętrze i obawiam się, że postawienie akwarium ponad 500 litrów, nie byłoby u mnie możliwe.

Aż chce się dom budować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na 4 piętrze i obawiam się, że postawienie akwarium ponad 500 litrów, nie byłoby u mnie możliwe.


Uwierz w siebie spokojnie można budować i większe niż 500 l

Ja mieszkam na 3 piętrze i mam 720, a teraz żałuję że nie pociągnąłem na całą ścianę do 3 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.