Skocz do zawartości

SUMP - alternatywne rozwiązanie filtracji.


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, makok napisał:

Nie wejdzie bo rzeście mnie nakręcili na wyższe baniaki w dziale obsada i mam tylko 13cm prześwitu między dolnym akwa a stelażem górnego (tu poglądowo), więcej wizualizacji w dziale DIY o liczeniu ugięcia.

Tutaj wersja wcześniejsza, w najnowszej baniak górny jest do końca z prawej strony, w myśl zasady im większy tym lepszy: :D

No i wszystko dobrze że cię nakręciliśmy tylko teraz sobie uprzytomniłem że ty piszesz w złym temacie kolego.

Twój temat powinien brzmieć piętrowe dwa baniaki z  filtracja hydroponiczną na 3 rynnach akrylowych" albo coś w podobie - no ty nie masz sumpa więc żle piszemy i całe wpisy to czyste OT.

Zaraz Andrzej nas ochrzani i będzie miał rację . Trudno ja piszę pod tych co będą mieli sumpa, a ty może na pw pogadaj z Andrzejem co z tym zrobić.

Takie głupie pytanie - a co ty masz za plan B jak się okaże że ta filtracja na 3 rynnach z pomidorami nie załatwi ci godziwego poziomu NO3 i PO4 nawet jak pomidory obrodzą ?

 takie proste było rozwiązanie  2 mini kaseciaki  wpasowane w ładne tło 3D by były nie widoczne i dwie pompy Atman306 + cyrkulatory.

No nic  - podaję ci wymiary pompy IBO Beta 25-60 180

20171001_143552.thumb.jpg.c2e81c07adf46ab0dc7e84fda4c85d71.jpg

tak jak leży to z przodu średnica jest 84mm  ale jest te gniazdo i wtyczka wystające na 50mm -  z tyłu średnica już 90mm a długość pompy przód/tył 160mm a od gwintu do gwintu 180mm wymóg podstawowy - by korpus z wirnikiem był poziomo ale można odkręcać 4 śruby i zmieniać gwinty góra/ dół oraz  prawa /lewa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to nie czysty oftopic bo rozmawialiśmy o pompach, więc tak naprawdę nie ważne czy tam na dole będą pływały ryby czy wkłady. Pompa to pompa, w dolnym zbiorniku? W dolnym. Więc wszystko gra. Dzięki za wymiary, resztę wypocin startuje w swoim wątku w dziale DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.