Skocz do zawartości

Przewodnik po świecie pielęgnic z Malawi-Książka


Karp_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
To tak gwoli ksiazek...

To w zasadzie chyba jedyne polskojezyczne wydanie wylacznie o pielegnicach z Malawi - imho podstawowa ksiazka bo innych raczej nie uswiadczysz w naszym jezyku ;k




Warto wspomnieć o wydawnictwach z serii Biblioteka Akwarysty.

Tom 2. Pilęgnice jeziora Malawi (Niasa)

Krzysztof Wiechecki

128 stron


Tom pierwszy jest natomiast o wszystkich pielęgnicach afrykańskich.

Warto natomiast zastanowić się, czy wiedza zawarta w tych książkach ( rocznik 1986 i 1989 ) jest aktualna. Obawiam się, że stanowią raczej okaz dla miłośnika niż źródło wiedzy dla akwarysty.




To tak gwoli ksiazek...

Z polskich ksiazeczek chyba na tyle, pomijam taka mala dostepna za 12zl czy tam iles bo informacje w niej zawarte w zasadzie sa do wyczytania na tym forum.



Nie wiem, czy piszesz o MALAWI PIĘKNO I PASJA (Krzysztof M. Kaźmierczak)?

Prawdopodobnie ją mam ( wyszły dwie wersje okładki? ) - faktycznie opisane są tam podstawy, które można znaleźć w internecie. Jednak ja , jako zwolennik czytania z kartki ( a nie ekranu monitora ) z wielką chęcią w nią zainwestowałem. Praktyczna wiedza dla początkującego akwarysty + zdjęcia gatunków pod koniec książki.





Po polsku wyszły też 4 numery Cichlid News. To jak na razie wszystkie, jakie znalazłem w naszym rodzimym języku, wydawnictwa tylko o rybach z malawi.


Przy okazji chciałbym się spytać na temat w/w czasopism? Jaka jest ich zawartość? Warto inwestować?





Zamawiał ktoś w cichlidpress?

Warto? :wink:



Ja zamówiłem. Dzisiaj. Zaraz po zamówieniu zrealizowałem przelew i jak na razie czekam na odzew. Jest niedziela, więc spodziewam się kontaktu w okolicach środy. Jak dostanę paczkę, postaram się wspomnieć o tym na forum.





Szukam książki, w której znalazłbym duża ilość zdjęć ryb oraz prezentację zbiorników. Egoistą jestem strasznym i ciężko mi znaleźć akwarium, które by mi się bardziej podobało niż moje. Chciałbym pooglądać te zrobione najbardziej pomysłowo, żeby mieć wysoki poziom, do którego mógłbym dorównać. Może jakiś klubowicz poleciłby mi jakieś wydawnictwo?

Jeżeli nie, to chociaż interesującą stronę z prezentacjami zbiorników-malawi.



btw. To jest mój pierwszy post na tym forum. Witam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam,

 

Szukam Przewodnika po świecie pielęgnic z Malawii Back to nature. Większość osób na tym forum posiada już wieloletnie doświadczenie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z pielęgnicami malawi, miałam z nimi styczność jak byłam dzieckiem - pomagałam tacie. Może komuś z Was już nie jest potrzebna ta książka, leży na półce i się kurzy a chciałby ją odsprzedać? Chętnie odkupię :)

Pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.