Skocz do zawartości

Saulosi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zachodzę w głowę czemu tak się dzieje. Otóż jedna z moich saulosi była piękna zolciotka jak kurczaczek a nagle z dnia na dzień czarne płetwy i czarne pręgi. Reszta została żółta. Wcześniej myślałem że z czasem się wybarwi na niebiesko ale nic. Poza żółtym kolorem wygląda jak samiec i jest większy/większą (już nie wiem jak pisać o tej rybie) niż dominujący samiec.

Była ewidentna samica jeszcze samiec za nią latał i podchodzili do tarla (przynajmniej tak to wyglądało) a teraz jak mówię samiec poza żółtym kolorem. I już nie wiem co to wkoncu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest samica, na bank. Sam mam takie saulosi, moja najstarsza samica alfa ma czasami kolorki lepsze niż niejeden samiec pokazywany u nas w galerii. Zauważyłem, że moje samice zaczynają zmieniać barwy po 4-5 inkubacjach i w wieku ok. 1.5 roku, pochodzą z hodowli Aqua-Treff i były kupowane jako pokolenie F1 w maju 2017.
Tak na szybko zrobione zdjęcie (przepraszam za jakość, ale to fotka poglądowa) 5 letniej samicy alfa i jednej z jej córek
saulosi.thumb.jpg.a4ab07b0a863e61628f5c716c503a193.jpg

Edytowane przez darkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybarwiający się samiec. Zaczyna się to bardzo różnie w czasie. U mnie rekordzista zaczął się barwić prawie po roku. Dwa inne samce z tego źródła wybarwily się praktycznie natychmiast po zarybieniu, a ten po prawie roku nagle zaczął rosnąć i się wybarwiać.  Dałbym sobie rękę uciąć, że samica. I bym teraz nie miał ręki 😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to na 100% wybarwiający się samiec. Kolega @darkon napisał że jest to samica ale niestety samice nie mają tak wydłużonych płetw a pozatym z tego co widzę są to Saulosi Coral więc tym ciężej określić co z nich wyrośnie...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym niby samcem mam w akwarium jeszcze 2 inne i ładnie wybarwione. Ten żółty jest od nich większy wydaje się też bardziej agresywny niż tamte więc ciężko jest mi uwierzyć że zdominowany skoro sam nieraz przeganial inne ryby czy to saulosi czy rdzawe (a rdzawe mam świry) czy maingano

A jeśli chodzi o Coral to niestety dałem się wrobić uwierzyłem że zwykle saulosi a tu niespodzianka po kilku miesiącach. Mam kilka sztuk Coral i zwykłych i brzydko to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.