Skocz do zawartości

Dimidochromis strigatus


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do uzupełnienia obsady akwarium. Zastanawiam się nad wpuszczenia do akwarium samca Dimidochromis strigatus ok 20 cm. I tu pytanie. Czy taka ryba będzie odpowiednia dla takich ryb jak Nimbochromis livingstonii samiec 20 cm i Tyrannochromis maculiceps samiec niecałe 30 cm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Przymierzam się do uzupełnienia obsady akwarium. Zastanawiam się nad wpuszczenia do akwarium samca Dimidochromis strigatus ok 20 cm. I tu pytanie. Czy taka ryba będzie odpowiednia dla takich ryb jak Nimbochromis livingstonii samiec 20 cm i Tyrannochromis maculiceps samiec niecałe 30 cm? 

Jakiś czas temu gdy pływały u mnie jeszcze drapieżniki kilka razy robiłem podejście do Strigatusa. Przepiękna, mieniąca się wieloma kolorami ryba. Wygląda czasem jakby na ciele miała hologram. Żadne zdjęcie nie oddaje jej uroku.
Oprócz tego, że piękna to jak na drapieżnika bardzo delikatna i wrażliwa.
Gdy pływała u mnie z trochę mniejszymi od siebie i spokojnymi rybami to było ok a gdy przy zmianie obsady towarzystwo było większe i agresywne to marniała w oczach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, amac1975 napisał:

akiś czas temu gdy pływały u mnie jeszcze drapieżniki kilka razy robiłem podejście do Strigatusa. Przepiękna, mieniąca się wieloma kolorami ryba. Wygląda czasem jakby na ciele miała hologram. Żadne zdjęcie nie oddaje jej uroku.
Oprócz tego, że piękna to jak na drapieżnika bardzo delikatna i wrażliwa.
Gdy pływała u mnie z trochę mniejszymi od siebie i spokojnymi rybami to było ok a gdy przy zmianie obsady towarzystwo było większe i agresywne to marniała w oczach.

Dzięki amac za odpowiedź. Czyli jednak jest to ryba pokroju Lichnochromisa, czyli kiepsko sobie radzi gdy jest zdominowana. Może Dimidiochromis compressiceps będzie odpowiedniejszy do mocnej obsady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimidiochromis comressiceps też będzie miał ciężko z większymi od siebie rybami. U mnie było dobrze, póki był największy z obsady, ale później sytuacja się zmieniła i przeważnie "stał" gdzieś nieruchomo w kącie. Pomyślałbym o fossorochromis rostratus, co prawda to nie jest drapieżnik, ale spokojnie sobie poradzi w Twoim zestawieniu w dodatku ma bardzo ładne samice.

Tylko nie wiem czy Twoje akwarium nie będzie zbyt małe na takie ryby

Edytowane przez jaras
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.